Jõgeva aasta õpetajaks kuulutati Linda Tross

 

Neljapäeval Jõgeva kultuurikeskuses toimunud õpetajate päevale pühendatud tunnustamisõhtul kuulutati Jõgeva aasta õpetajaks 2008 Jõgeva Gümnaasiumi algkasside õpetaja Linda Tross, kes töötab selles koolis kolmekümne kuuendat aastat.

Linda Trossi esitas aunimetuse nominendiks Jõgeva Gümnaasium. Aasta õpetaja väljavalimisega tegelevale komisjonile, mida juhtis abilinnapea Kalmer Lain, saadeti iseloomustus, kus on kirjas, et õpetaja Tross on saavutanud märkimisväärseid tulemusi põhjaliku ja süsteemse tööga ning tal on alati mõni hea metoodiline võte või nõuanne noorematele kolleegidele. Kolleegide sõnul korraldab Linda Tross koolis mitmeid üritusi ning kaasab nende läbiviimisse ka oma klassi õpilasi. 

Tahtis õpetajaks saada juba 1. klassis

“Soov õpetajaks saada tekkis mul juba siis, kui Illuka 8-klassilise kooli esimese klassi tüdruk olin. Mulle meeldis väga oma esimene õpetaja ja soovisin saada tema sarnaseks. Pärast pedagoogihariduse omandamist töötasin Jõgeval, mõne aasta Pala koolis ning seejärel sai minust Jõgeva keskkooli, tänase Jõgeva Gümnaasiumi õpetaja,” rääkis staazhikas koolmeister.

Linda Tross peab pedagoogitöös kõige olulisemaks õpetada lapsi nii, et neil oleks rõõm koolis käia ja huvi targaks saada. Algklassiõpetajana õpetab Linda Tross mitmeid õppeaineid, millest enda jaoks kõige huvitavamana nimetas matemaatikat ja emakeelt. “Püüan tundides ja koolielus hoida emotsionaalset õhkkonda, mis lubab naljakas olukorras naerda või kurvastuse korral nutta. Laste siirus annab mulle palju energiat. Kui palju mul õpilasi on olnud, ei tea kohe täpselt öeldagi, kuid paljude kunagiste õppuritega on soojad suhted tänaseni. Mõned tulevad ka sünnipäeval õnne soovima,” rääkis  aasta õpetaja tiitli pälvinud pedagoog, keda Jõgeva linnavalitsus premeeris 30 000 krooniga. 

“Ma olen ikka öelnud, et külmalinnaks kutsutud Jõgeva inimesed teevad oma tööd sooja südame ja palava armastusega,” märkis Jõgeva Linnapea Viktor Svjatõšev.  

“Ta on väga tore õpetaja, kes oskab kõikide lastega hästi läbi saada, mis on pedagoogikas lausa kunst,” ütles kolleegi  iseloomustamiseks õpetaja Maimu Valdmann. 

Tunnustuse pälvisid ka teised nominendid

Jõgeva Ühisgümnaasium pakkus tänavu aasta õpetaja tiitli nominendiks keemiaõpetaja Neeme Katti, kelle õpilased on saavutanud rohkesti auhinnalisi kohti olümpiaadidel ja konkurssidel ning koostanud edukalt referaate ja uurimistöid. Õpetaja Katt on kooli ainsa poisteklassi juhataja. Lasteaed Karikakar pakkus kõrge tunnustuse saamiseks välja õpetaja Katrin Kriiska. “Ka lasteaias tuleb õppida, kuid peamiselt läbi mängu, et igav ei hakkaks,” lausus õpetaja, kelle hoole ja juhendamise all praegu  viieaastaste Liblika rühm.

“Mul on rõõm töötada lasteaias, kus on väga sõbralik ja usalduslik pere,” lisas ta.

“Mullegi on pikaajaliseks õpetajatööks energiat ja jõudu andnud toredad lapsed ja nende tõsine muusikahuvi,” ütles akordioniõpetaja Olga Tättar, kelle aasta õpetaja tiitli saamiseks esitas Jõgeva Muusikakool.

Neeme Katt, Katrin Kriiska ja Olga Tättar said Jõgeva linnavalitsuselt meened. “Kõik tänavused aasta õpetaja kandidaadid on väga võimekad pedagoogid,” kinnitas pedagoogide tunnustamisõhtut juhtinud linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Helle Kajaste.

Jõgeva linnavolikogu esimehe Ants Prii sõnul sai traditsioon linna aasta õpetaja tiitli väljakuulutamiseks alguse 2006. aastal ning varem on selle tiitli pälvinud muusikakooli õpetaja Margus Kask ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpetaja Silja Võsaste. Linnavalitsuse aukirjad  said õpetajate päeva puhul ka Jõgeva Gümnaasiumi vene keele õpetaja Helju Metsa, emakeele ja kirjanduse õpetaja Endla Matela ning kehalise kasvatuse õpetaja Ludviine Pärlin, Jõgeva Ühisgümnaasiumist kunstiõpetaja Anne Jaama ja sotsiaalpedagoog ja muusikaõpetaja Silja Piir.  

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus