Jõgeva Aasta Õpetaja on Margus Kask

Kolleegide ja õpilaste arvamuse kohaselt on Margus Kask mitmekülgne muusikaõpetaja, kellest kiirgab soojust ja hoolivust, kes ei sunni midagi peale, vaid laseb oma arvamust avaldada. Tunnis seletab ta kõik lihtsalt ja arusaadavalt ära ning hoiab naljadega tuju üleval. Samas oskab ta muresid ära kuulata ja püüab neile lahendust leida.

“Margus Kask on innovaatiline õpetaja,” ütles Jõgeva Muusikakooli direktor Merike Katt. “Repertuaari valikul arvestab ta ka õpilase soove, püüdes lapsi samas oskuslikult suunata. Ta on kodus mitte ainult klassikalises muusikas, vaid ka teistes muusikastiilides, nagu d?äss jne. Kooli arengukava koostades tõdesime, et palju asjalikke mõtteid tuli just Marguselt. Nii õpilaste kui ka kolleegide silmis on ta karismaatiline isiksus. Ta oskab panna ennast õpilase olukorda ja suudab seetõttu neid hästi mõista.”

Margus Kask õpetab muusikakoolis õige mitut ainet: klaverit, saksofoni, solfed?ot ja muusikalugu. Kaks aastat tagasi asutas ta muusikakooli puhkpilliorkestri, mille tahab tuleval aastal viia juba koolinoorte laulupeole.

Tõhusa panuse on Margus Kask andnud ka Jõgeva linna kultuuriellu, juhatades Jõgeva kammerkoori ja Jõgeva meeskoori Mehis.

Jõgeva Aasta Õpetaja 2006 sai linnavalitsuse poolt 30 000 kroonise preemia.

“Jõgeva Aasta Õpetaja tiitli omistamise eesmärgiks oli tõsta esile, väärtustada, tunnustada ja tutvustada üldsusele õpetajaid, kasvatajaid jt haridustöötajaid, kelle töö ja isiklik eeskuju on pälvinud laste, kolleegide ja lastevanemate tähelepanu,” ütles Jõgeva abilinnapea Kalmer Lain. “Tiitlisaaja valiti seitsme Jõgeva linna haridusasutuse poolt esitatud kandidaadi hulgast. Linnavalitsus jätkab Aasta Õpetaja valimise traditsiooni ka järgnevatel aastatel.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus