Jõgeva Aasta emaks kuulutati Sirje Sukk

Pühapäeval Jõgeva kultuurikeskuses toimunud emadepäeva kontserdil kuulutas meeskoor Mehis Jõgeva aasta emaks 2009 Sirje Suka, kes pälvis ennekõike tunnustuse oma poja, noorema põlvkonna nimeka näitleja Tiit Suka kasvatamise eest.

Alates 2003. aastast tunnustab meeskoor Mehis Jõgeva aasta ema aunimetusega Jõgeva naist, kes on ise tubli ning kasvatanud üles kogu Eestis oma tegevusega tuntuks saanud lapsed.

Tänavu otsustasid laulumehed üksmeelselt, et aunimetuse saab Tiit Suka ema Sirje.  

“Sirje Sukk on töökas ja tõsine Eesti naine. Tema poeg, andekas ja populaarne näitleja, on teatrilava, kino ja televisiooni kaudu tuntuks saanud vist igas Eestimaa kodus,” ütles Mehise president Heino Ilves.

Emana hindab südamlikkust

Meeskoori esindajad andsid kauaaegsele kaubandustöötajale Sirje Sukale üle aasta emaks kuulutamisega kaasnevad  kingitused — hõbesõle ja -keti.

“Mul on väga hea meel südames ning rõõmupisar kripeldab silmis. Ma tahaksin kõikidele emadele öelda, et kõige tähtsam on kasvatada oma lastest head ja korralikud inimesed ning väärikad Eestimaa kodanikud,” ütles Sirje Sukk.

“Emana  hindangi pojas kõige rohkem  südamlikust, hellust ja hoolivust,” ütles päevakangelanna maakonnalahele.

Enda sõnul püüab ta  käia võimalikult palju teatris Tiidu rollidele kaasa elamas. „Tema  senistest lavakujudest on mind eriti kütkestanud Voldemar Panso osa  Andrus Kivirähki näidendis “Voldemar“,” ütles ema.

Pidulikul sündmusel oli kohal ka Tiit Sukk ütles. “Ma arvan, et minu ema on kõige parem ema, kes on igati ära teeninud ka avalikkuse tunnustuse. Kõik see, mida ema mulle soovitanud,  mida olen tema “käpa“ all saanud, on minusse väga  tugevasti kinnistunud,” tunnistas poeg.

“Meeskoori Mehis lauljad tegid väga õige valiku. Mulle meeldis Sirje Suka lause, et Eestimaal on palju-palju emasid, kes on oma pojad ja tütred tublideks inimesteks kasvatanud,” kinnitas lasteaiaõpetaja Ene Kund .   

“Sirje Suka aasta emaks saamine on tõeliselt hea uudis,” ütles näitleja Hele Kõre ema Auli Kõre, kes pälvis sama tiitli 2005. aastal.

Palju tuntud loomeinimesi

Varasematel aastatel on meeskoor Mehis aasta emaks valinud  Helmi Mattiiseni, Vaike Vaigla,   Leida Kruusamäe, Leida Hermlini ja Selma Lääne. “Loodetavasti kestab see kaunis traditsioon edasi. Jõgeval jätkub ikka tublisid emasid, kelle head lapsed on oma tegevuse ja loominguga kogu Eestimaal tuntuks saanud,” ütles Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter.

Linnapea Viktor Svjatõsevi sõnul paneb aasta ema aunimetuse väljaandmine mõtlema sellele, et  mitte just väga suure elanike arvuga Jõgevalt on võrsunud suhteliselt palju  tuntud loomeinimesi.

Kontserdil laulsid meeskoor Mehis, Jõgeva Noorte Meeskoor ja Jõgeva Gümnaasiumi noormeeste ansambel, mida juhendavad  Merike Katt ja Maret Oja. Vahepeal andis konferansjee Janek Varblas laulujärje üle Tabivere poisile Artur Aunapile, kes esines edukalt Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud poiste-solistide lauluvõistlusel.  Klaveril saatis teda muusikaõpetaja Triin Saariste.

Kontserti lõpetuseks kõlas Mehise ja Jõgeva Noorte Meeste Koori ühisesituses “Ema süda“. Kontserdi lõppedes ulatasid noored laulumehed kõigile naistele uksel tulbiõie. Lilled oli oma aiast toonud  Jõgeva elanik Elfriede Oja.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus