Jõgeva aasta emaks kuulutati Kaja Pauklin

Pühapäeval Jõgeva kultuurikeskuses peetud kontsert-aktusel pälvis Jõgeva linna aasta ema tiitli silmaarst Kaja Pauklin, kelle kolmest pojast on saanud arstid ja teadlased.

Kaja Pauklini valisid Jõgeva linna aasta emaks selle tunnustamistraditsiooni algatanud meeskoori Mehis liikmed. Laulumehed kinkisid talle kombekohaselt hõbesõle ja hõbeketi, koori president Heino Ilves andis üle tunnustuskirja.

Tänusõnu lausudes tunnistas Kaja Pauklin, et tunneb teatud kohmetust nagu mitmed eelmisedki Jõgeva aasta ema aunimetuse pälvinud naised. Ühtlasi lisas ta, et sellist tunnustust väärivad paljud Jõgeva emad.

“Meie peres on kõige olulisemaks peetud laste pürgimist hariduse ja teaduse poole. Oleme kodus kõige olulisemateks isikuomadusteks pidanud ausust, inimlikkust ja empaatiavõimet. Nende eesmärkideni jõudmiseks pole me pidanud vaeva nägema, kõik on tulnud väga loomulikult. Võib öelda, et lapsi kasvatades oleme koos abikaasa Meelisega ka ise arenenud. Ja pereisa roll on eriliselt tähtis. Niisugune on olnud meie pere käekäik, kusjuures raskusi justkui ei meenugi,” ütles Kaja Pauklin.

“Hooliva emana on Kaja laste rõõmudest ja muredest kogu hingega osa võtnud ning nendele ka isiklikku eeskuju andnud. See on nüüd edasi kandunud ka laste peredesse, kus on näiteks iseenesest mõistetav üksteise usaldamine ja oma tegevusest teavitamine,” ütles abikaasa Meelis Pauklin, kes on samuti arst ja töötab Jõgeval kirurgi ja uroloogina. 

Arstide ja teadlaste ema

“Me oleme täiskasvanuiks saanud ja oma elu alustanud. Selle tee kättenäitamisel ja tõekspidamiste kujundamisel on aga äärmiselt oluline roll olnud meie emal,” kinnitas vanim poeg Mikk Pauklin, kes koostas oma doktoriväitekirja Saksamaal Duisburg-Esseni ülikoolis ning töötab praegu Tartu Ülikooli Kliinikumis silmaarsti ja õppejõuna. Mikk Pauklinil on kolm poega: Juhan, Mihkel ja Jaak.

Siim Pauklin on Tartu Ülikooli lõpetanud geenitehnoloogina ning saanud molekulaarbioloogi kutse. Doktoritöö tegi ta Londoni ülikooli kolledžis ning praegu tegeleb teadusega Cambridge’i ülikoolis. Kuigi Siim on põhiliselt reaalainete mees, kogus ta gümnaasiumi lõpukirjandiga maksimaalse arvu punkte. Samuti on temalt ilmunud haikudekogu, mis valiti ka Betti Alveri nimelise kirjandusauhinna nominentide hulka.

Noorem poeg Priit on praegu Tartu Ülikoolis kardioloogia residentuuri kolmandal kursusel. Kahe aasta pärast saab temast kardioloog. “Kui meie pere liikmed kokku saavad, siis räägime üsna palju ka arstiteadusest. Eks me üks arstide dünastia olemegi. Minu praegu pensionipõlve pidav ema töötas Valgas silmaarstina. Arst oli ka Meelise isa ja arst on noorema poja elukaaslane,” rääkis Kaja Pauklin. 

Valikuvõimalusi jätkub

Tänavu jõudis emadepäeva tähistamine Jõgeva linnas kahe juubelini. Kakskümmend aastat tagasi hakati Jõgeva kultuurikeskuses emadepäeva kontserte korraldama. 2003. aastal algatas aga meeskoor Mehis Jõgeva aasta ema aunimetuse andmise tava. “Tavaliselt on tunnustuse saanud emad, kelle Jõgeval sündinud või kasvanud lapsed on kogu Eestis silma paistnud ennekõike kultuurielus. Aeg-ajalt tekkis meil ka mure, et tunnustust väärivad naised on otsa saanud, mistõttu peame muutma oma reglementi. Aga põhjalikumalt mõeldes teeme ikka uusi avastusi. Nii valisime tänavu aasta emaks Kaja Pauklini ning usume, et tublisid emasid tuleb järjest juurde,” rääkis koori president Heino Ilves.

Kaja Pauklinit ja kõiki kodulinna emasid õnnitles ka Jõgeva linnapea Mihkel Kübar. Emadepäevale pühendatud kontsertaktusel laulsid Torma kammerkoor ja meeskoor Mehis dirigentide Merle Nisu ja Merike Katti juhatusel.  Esinesid ka Jõgeva muusikakooli õpilased.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus