Jõgeva aasta emaks kuulutati Aime Olesk

Jõgeva kultuurikeskuses kuulutati Jõgeva linna aasta emaks 2011 kauaaegne lastearst ja praegu kosmeetiku ametit pidav Aime Olesk, kelle ajakirjanikust poeg Arko on teadusajakirja Tarkade Klubi peatoimetaja ning tunnustatud mälumänguedendaja. Geograafist tütar Aire hakkab aga varsti Austraalias Sydney ülikoolis magistrikraadi kaitsma.

Oma erialal silmapaistvaid poegi ja tütreid üles kasvatanud naistele Jõgeva linna aasta ema aunimetamise omistanud meeskoori Mehis president Heino Ilves andis Aime Oleskile üle traditsioonilise hõbesõle ja tunnustuskirja.

i

“Mind paluti emadepäeval tulla Jõgeva kultuurikeskusse, kuid sellist üllatust ma küll aimata ei osanud. Mõtlesin,  et küllap tunnustatakse seal mitmeid tublisid emasid,” ütles Aime Olesk. 

Huvitavad psühholoogia alased kirjutised

“Olen tunnustuse üle väga õnnelik. Iseasi,  kas ma just üks eriliselt tublimatest tublim ema olen. Arvan, et lapsed on suuresti ka ise töökateks, võimekateks ja teadmishimulisteks  kasvanud ning oma valikud ise teinud. Oma tänutunnet pean aga vajalikuks jagada lasteaia Karikakar, Jõgeva Gümnaasiumi ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpetajate ja loomulikult hooliva abikaasa Ahtoga. Olles Jõgeva haiglas lastearst, kujunesid mu tööpäevad sageli tavalisest pikemaks ja siis tõi Arko ja Aire lasteaiast koju isa,” rääkis Aime Olesk.

Tänavuse Jõgeva linna aasta ema poeg Arko Olesk õppis Tartu Ülikoolis ja jätkas haridusteed Londonis Imperial kolledzhis, kus kaitses magistrikraadi teaduskommunikatsiooni alal. Ta on töötanud ajakirjanikuna Postimehes ja praegu on teadusajakirja Tarkade Klubi peatoimetaja.

“Mulle pakuvad sellest ajakirjast kõige suuremat huvi psühholoogia teemalised kirjutised ja Eestiga seotud artiklid, näiteks portreelood eesti teadlastest. Seda, et Arko mõne kirjutise enne ilmumist lugeda annab, pole juhtunud. Enne uue ajakirjanumbri trükkiminekut on tal ka kibekiired tööpäevad,  muule pole aega mõeldagi,” rääkis ema.

“Koos abikaasa Ahtoga tunneme rõõmu ka poja koostatud ristsõnadest ja saavutustest mälumängus. Tal on Eesti meistri tiitel, ta on jõudnud esiviisikusse Eesti mälumängureitingu tabelis, on tegev Eesti Mälumängu Liidu juhatuses ja Ülemaailmse Mälumängu Liidu Ida-Euroopa koordinaatorina,” rääkis Aime Olesk.

Edukalt tuleb Arko toime ka köögis: ta üllatas ema emadepäeval pidupäevakoogiga.    

Lastele meeldis lugeda

Austraaliast saatis emale tervitusi ja õnnitlusi tütar Aire, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli geograafina ning valmistub nüüd Sydney ülikoolis kaitsma magistrikraadi  satelliitnavigatsiooni teemal.

“Küllap on poja ja tütre tõsine püüdlus vaimsete väärtuste poole tingitud ka lapsepõlves alguse saanud tõsisest lugemishuvist ja sagedastest teatrikülastustest kogu perega,” ütles Jõgeva linna aasta ema 2011.

Selleks, et meie kodudes kasvaks võimalikult rohkesti mitmekülgsete huvidega ja elus hästi toime tulevaid lapsi, on tema sõnul ennekõike tarvis armastust, mõistmist ja toetamist, samuti pereliikmete  ühist spordiharrastust.

“Kui saime ettepaneku kuulutada Jõgeva linna aasta emaks Aime Olesk, jäid Mehise lauljad sellega üksmeelselt nõusse. Hingekosutav oli kuulda Arko kõnet tunnustamistseremoonial,” ütles meeskoori president Heino Ilves.  Jõgeva linnavalitsuse nimel õnnitles  tublit ja hoolivat naist abilinnapea Mihkel Kübar. 

Muusikaliselt sisustasid emadepäeva kontserdi meeskoor Mehis ja laulupoiss Oskar Säärits.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus