Jõgeva Aasta Ema tiitli pälvis Leida Kruusamäe

?Meeskooril Mehis on traditsiooniks kuulutada aasta emaks Jõgeval elavaid naisi, kes on üles kasvatanud kogu Eestis kuulsaks saanud poja või tütre,? lausus koori president Heino Ilves. Kauaaegne laulumees ja kultuuritegelane kuulutas käesoleval aastal selle tiitli vääriliseks Leida Kruusamäe ja andis talle üle tiitliga kaasnevad tunnuskirja, sõle ja hõbeketi. Leida Kruusamäed õnnitles Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev.

Kauaaegne kaubandustöötaja Leida Kruusamäe, kes elanud Jõgeval 1943. aastast tunnistas, et Aasta Emaks saamine tuli talle tõelise üllatusena. ?Ma ei osanud seda uneski näha,? ütles ta.

?Mul on kõik tublid lapsed olnud. Mõnel emal tuleb oma lastega palju vaeva näha, minul selliseid muresid polnud. Lapsed õppisid hästi. Ilmar hakkas joonistama juba kolmeaastaselt, kui ta lasteaias käima hakkas. Eriti tõetruult tulid tal välja loomad, mis olid pildil justkui elusad. Ilmar sai kiiresti selgeks ka lugemise ja kirjutamise,? jutustas Leida Kruusamäe.

?Ausalt öeldes ma ei mäleta, et oleksin kolmeaastaselt joonistama hakanud. Kõige olulisem on aga, et emad lastega hästi läbi saaksid. Kui kodus pole pahandusi, suudavad nii lapsed kui ka vanemad elus palju ära teha,? ütles Kunstnik Ilmar Kruusamäe ja lisas, et ema on huviga käinud külastamas tema näitusi ja maalide kohta ka oma arvamust avaldanud.

Varem on meeskoor Mehis kuulutanud Aasta Emaks helilooja Alo Mattiiseni ema Helmi Mattiiseni, muusik Raul Vaigla ema Vaike Vaigla ning näitlejanna ja lauljatari Hele Kõre ema Auli Kõre.

?Helmi Mattiiseniga oleme sõbrad siiani,? märkis Leida Kruusamäe.

Ilmar Kruusamäe aga ütles, et Tartu Ülikooli Majandusteaduskonna üliõpilasena tegi ta diplomipraktikat Helmi Mattiiseni juhendamisel, kes töötas Jõgeva ATK-s finantsosakonna juhataja ja peaökonomistina. ?Sain hästi läbi ka Alo Mattiiseniga. Ja kui kohtun Raul Vaiglaga, jätkub meil ikka head jutuainet? kõneles kunstnik Kruusamäe.

Leida Kruusamäe avaldas ka arvamust, et Jõgeva on muutunud järjest lastesõbralikumaks: ?Siin on ilusad pargid, kus lastelastega sageli jalutamas käin. Rõõm on ka uutest mänguväljakutest. Noortel peredel peaks olema looduslikult kaunis ja heatasemelise kaubanduse ja teenindusega linnas hea elada.?

?Minu arvates on Jõgeva noortele loodud piisavalt head tingimused muusika, kunsti ja spordiga tegelemiseks,? lisas tänavuse Aasta Ema poeg Ilmar Kruusamäe.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus