Jõemaratonil sõitis rekordarv osalejaid

Möödunud laupäeval toimus Põltsamaa jõel järjekordne, arvult VII Põltsamaa jõemaraton, kuhu registreerus 130 paatkonda. Pikal, 71 kilomeetrisel distantsil, jäi starti tulemata 11 ning lühikesel, 20 kilomeetrisel distantsil, üks paatkond. Kokku startis 118 paatkonda, kellest finišisse jõudis 117. Aasta tagasi startis 101 paatkonda. Üks pikal distantsil sõitnud paatkond katkestas võistluse Jõekülas.


Maratoni korraldanud FreeStart matka- ja spordiklubi juht Üllar Sõmera lausus, et lisaks Eestile oli võistlejaid ka Lätist ning Venemaalt. Maratonil osalesid erinevad paadiklassid, eraldi arvestust peeti meestele ning naistele, samuti segapaaridele.

„Maraton möödus ladusalt, sellele aitas kaasa õigeaegselt ära puhastatud trass, mis tagas võistlejatele tõrgeteta sõidu,“ ütles Sõmera. Tema sõnul sobib pikem distants hästi tõsisematele sportlastele, harrastussõitjatele aga sobib hästi lühike distants. Esimesed kümmekond paatkonda, kes pikemal distantsil sõidavad, annavad endast maksimumi. Sõmera lubas, et Põltsamaa jõemaratoniga kindlasti jätkatakse, kuid arvas, et tuleval aastal finišeeritakse tõenäoliselt Kamari paisjärvel, kus praegu on vesi veesuusakeskuse ehitustööde tõttu alla lastud.

Põltsamaa valla elanik Kirly Kadastik lausus, et maraton on seitsmendat korda toimumas ja nüüd arvas ta, et võiks ka ise sellest osa võtta. Tema sõnul on lapsed juba piisavalt suured, see annab võimaluse kodust välja saamiseks. Enne maratonile tulemist tegid nad koos elukaaslase Alariga Sadamaga lühikese proovisõidu ja aitasid ka jõge puhastada. Priit Vakmann rääkis, et ületas aasta tagasi esimesena finišijoone ning oli siis üldarvestuses neljas. Otepää kandist pärit Vakmann lausus, et nemad tulid maratonile kuueliikmelise seltskonnaga.

Finišise jõudnuna tõdes Kirly Kadastik, et sõit läks igati hästi. Õnneks ei olnud ilm liiga palav, ehkki ka sellise ilmaga trenni tegemata nõudis kohale jõudmine omajagu pingutamist. Alar Sadama sõnul seadsid nad eesmärgiks distantsi läbida kolme tunniga, aga jõudsid kohale 40 minutit varem.

Jael ja Jana Põldnurk Tallinnast esindasid Keskkonnaagentuuri. Jana sõnul on tal Pajusis hüdromeetria jaam ja ta teab kinnitada, et veetase Põltsamaa jões on üle pikaajalise juunikuu keskmise. Nemad jõudsid finišisse kahe tunni ning kümne minutiga, ehkki seadsid eesmärgiks pooleteist tundi vee peal olla.

Alguses oli veevool nii kiire, et esimesel kilomeetril tuli kogu aeg pidurdada. Tartust kohale tulnud Sander Juurik lausus, et käis korra paadiga ümber, kuid elamus on ikkagi vägev. Ta arvas, et võib-olla läheb ta ka Emajõele aerutama.

„Natuke üle kümne kilomeetri kulus õppimisele ja ülejäänud osa distantsist tõsisemale sõitmisele,“ märkis Juurik. Alar Jaanson arvas, et 20-kilomeetrine distants on igati mõnus. Pikalt, 71 kilomeetriselt distantsilt saabunud Aravete mehed Andres Kalle ja Marti Lepik läbisid pika distantsi ka aasta tagasi. Enne Põltsamaale tulemist oli neil kaks maratoni juba sõidetud. Mehed olid tänulikud korraldajatele, kes olid trassi jõele langenud puudest puhtaks teinud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus