Joel Juht võtab ette uue katsumuse

Homme, 5. mail võtab Jõgevamaa juurtega harrastussportlane Joel Juht jälle ette uue katsumuse, kui jookseb Tallinnast Võrru ja seda taas head tehes.


Heategevusliku For Life World Run jooksuga saab liituda igaüks, hoolimata asukohast. Joel Juht stardib Tallinnast Peetri Selveri juurest teele juba hommikul kell 9. Eriti huvitavaks teeb jooksu tema sõnul asjaolu, et tuleb teha plaan, kus kõrval ei ole saatjaks autot, keegi otseselt ei aita ning vöö peal on vaid meditsiinikarp ja mõned vidinad. Juht meenutas ETV saates „Ringvaade“ jooksmist Tallinnast Jõgevale, kui inimesed toetama ja kaasa elama tulid. „Viimane kord oli tee peal inimesi igal pool, see oli nagu tuntud filmist, Forrest, run Forrest,“ naljatles Juht.

Wings For Life World Run leiab 5. mail aset üle maailma ning toimub juba viiendat korda. Eestis toimub selle raames ühisjooks algusega kell 14 Tallinnas, Pirital. Tegemist ei ole tavapärase jooksuga, vaid osalemiseks tuleb alla laadida äpp, ennast registreerida (osalustasu 10 eurot läheb otse toetusfondi) ning telefoniaku täis laadida – nimelt puudub sel jooksul finiš.

30 minutit pärast starti hakkab võistlejaid taga ajama virtuaalne püüdja-auto ning kui auto jooksja kätte saab, on tema jaoks võistlus läbi. Nii peab parim jooksja ühtlasi läbima ka kõige pikema distantsi. Äpi kaudu saab jooksja pidevalt infot, kui kaugel auto on ning millise tempoga läheneb. Wings For Life World Run’il saavad osaleda kõik, nii harrastajad kui ka profid, kusjuures mängus on rohkelt adrenaliini ja põnevust hea eesmärgi nimel. Jooks toetab seljaaju vigastuste ravi uurimisvõimalusi, et aidata inimesi välja ratastoolist.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus