Joel Juht katkestas ultramaratoni

Veebruari kolmandal päeval alustas Jõgevamaa juurtega Joel Juht polaarmaratoni Yukon Arctic Ultra, kus oli plaanis läbida 700 kilomeetrit.


  1. veebruari hilisõhtul vajutas Joel Juht hädaabinuppu ning korraldustiim viis ta vahepunkti puhkama, mille järel otsustas Juht katkestada polaarmaratonil osalemise. „Katkestus tuli natuke enne järgmist vahepunkti. Ma teadsin, et suudan veel edasi liikuda, aga milleks ennast viimased kilomeetrid piinata. Kahjuks polnud võimalik taastuda nii raskest hõõrdumisest ka pärast puhkust, sest tegemist polnud lihasvaluga. Kui on tekkinud armid, siis saab neid lappida, kuid plaaster ei lase hingata ning on väga suur tõenäosus, et asi muutub millekski hullemaks,” selgitas Juht.

„Pärast esimest 20 tundi tundsin, et midagi on valesti. Kreemid ei aidanud ning ma arvan, et nii kuivas õhus kuivas kreem naha peal lihtsalt liiga kiiresti ära. Vahepunktide kaugused üksteisest on seal nii pikad, et ei julgenud selliste miinuskraadide juures enne järgmisesse peatusesse jõudmist ka uuesti kreemitamist proovida.”

Ööl vastu 8. veebruari pöördus Juht Vancouveri haiglasse. Teda piinas tugev valu rinnus ja kaasvõistleja soovitas kiiresti tervist kontrollima minna, kui tegemist peaks olema kopsupõletikuga. Pärast röntgeni tegemist ning analüüse selgus, et Juhtil pole mitte kopsupõletik, vaid tugev lihaspõletik ehk müosiit. „Olen mitu päeva teinud harjutusi, et taastuda, aga sellist valu pole tõesti varem kogenud,” märkis Juht. 

Joel Juht peaks kodumaale tagasi tulema 20. veebruaril. 

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus