Jesus saabus Põltsamaale

24-aastane Madriidi noormees Jesus tuli Põltsamaale programmi Euroopa Noored (EN) abiga. Nimelt pakub EN alaprogramm 2 võimalust 18-25-aastastele noortele veeta kuni aasta väljaspool oma kodumaad ning seal vabatahtlikuna töötada. Eesmärgiks pole ainult võõral maal töökogemuse saamine, vaid pakkuda noortele võimalust elada teises kultuuris, õppida võõrast keelt ning tutvuda teistsuguse eluga. Loomulikult on see suurepärane kogemus tulevaseks elus toimetulemiseks. Asjast huvitatud noortel on tarvis leida vaid organisatsioon, kes neid saadab, ning otsida koos nendega vastuvõttev organisatsioon. Noorteühendus Juventus tegutseb nii saatva kui ka vastuvõtva organisatsioonina. Nimelt selle aasta jooksul, mil noor hispaanlane annab oma parima Eestimaal, on kolm siinset noort läinud mujale Euroopasse. Nõnda läbib Toomas Muuli samalaadset teenistust Saksamaal, Liina Lääne Sotimaal ning Angela Hiiesalu Makedoonias.

Jesus on Eestis olnud juba üle kuu ning selle aja sisse on mahtunud nii mõndagi. On selge, et esimesed nädalad kulusid sisseelamiseks, tuli ta ju täiesti teistsugustest kliima- ja kultuuritingimustest. Harjumist nõudis kindlasti kellaaegadest kinnipidamine ning loobuda tuli siesta pidamisest.

Saabumisjärgsel päeval kaasati noormees koos kohalike noortega talgutele ning sellele järgnevale jalgrattamatkale. Esimese tuleproovi läbis ta igatahes edukalt. Samuti on ta aimu saanud põhjamaalastele nii tavalisest saunakultuurist. Tuleb tunnistada, et saunalavalegi kippus ta rohkem kui ühe korra.

Senini on söakas noormees hakkama saanud. Juba saabudes oli tal palju ideid, mida ta kohe temperamentselt lahti seletama hakkas. Kuna Jesuse töökohaks eeloleva aasta jooksul on Allika Avatud Noortekeskus Põltsamaal, siis on tema plaanid eelkõige noortega seotud. Jesuse suur kirg on keraamika ning sellega seoses on tal huvi viia läbi vastavateemaline projekt ka noorte põltsamaalastega.

Esimese Eestis oldud kuu jooksul osales Jesus ka Euroopa Noorte alaprogrammi 5 kuuluval kontaktseminaril. Noormees tunnistas, et taoline kogemus oli tema jaoks esmakordne ning ta omandas sealt palju kasulikku. Lisaks uutele teadmistele sõlmis ta ohtralt kontakte noorsootöötajatega teistest riikidest. Ja mis Jesuse jaoks eriti oluline ? ta tutvus ka Prantsusmaalt saabunud vabatahtlikuga, kes jääb aastaks tööle Tallinna lähedale Raasiku noortekeskusse. Taolised sidemed samas olukorras olijatega on võõral maal vastupidamiseks väga olulised.

Koolivaheajal, mil rahvast “noortekas” veelgi rohkem liikumas, on Jesusel plaanis mitmel eri moel oma kodumaad tutvustada. Hispaania-nädalal on kavas nii tantsu-laulu kui ka toiduelamusi pakkuda. Lisaks plaanib agar mees hakata eestlastele hispaania keelt õpetama. Jesus ise alustas loomulikult eesti keele õpingutega ning aasta pärast on tal plaanis igati korralikku eesti keelt kõnelda.

Katrin Mikk

blog comments powered by Disqus