Jätkub sari “Kõnelevad Lutsust”

Tartu Ülikooli eesti kirjanduse lektor Reet Vääri refereerib üht ülikoolis valminud magistritööd, mis käsitleb Lutsu loomingut õpilaste pilgu läbi. Lisaks sellele saab Palamuse Amatöörteatri ja Tartu Vilde teatri näitlejate esituses katkendit Madis Kõivu poolt Oskar Lutsu dialoogide alusel kirjutatud näidendist “Tali”.

Kõnealuse tüki toob lavastaja Raivo Adlas Palamuse ja Tartu harrastusnäitlejatega välja Oskar Lutsu 120. sünniaastapäevaks. Esietendus on 6. jaanuaril ja sellele järgneb kohe veel kuus etendust.

“Kuna rahvamaja saal tuleb lavastuse tarvis üsna põhjalikult ümber kujundada ? publik pannakse näiteks istuma lavale ja saali tekitatakse liba-lumehanged ?, siis on mõttekas kõik etendused ühtejärge ära anda,” ütles Raivo Adlas. “Sel reedel kanname aga muuseumis ette just nendesse ruumidesse sobiva pildi: selle, mille tegevus toimub koolimiljöös.”

Õigupoolest pidi sarja “Kõnelevad Lutsust” teine üritus toimuma juba 6. oktoobril, aga see kuupäev ei sobinud paraku esinejale. Sel reedel kell 14 on aga kõik huvilised tõepoolest muuseumi oodatud.

Ka Lutsu-teemaline internetiviktoriin, millest Vooremaas mõni aeg tagasi juttu sai tehtud, on nüüd käivitunud. Tosina Lutsu elu ja loomingut puudutavat küsimust leiab iga mälumänguhuviline Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi koduleheküljelt www.palmuseum.ee. Vastata võivad igas vanuses inimesed. Peapreemiana loositakse vastanute vahel 5. jaanuaril 2007 välja luksuslik kultuurireis Rootsi, mille paneb välja reisibüroo GO Travel. Vastata saab internetis, ent vastused võib saata ka posti teel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus