Jätkub koostöö koguduste vahel

Pühapäeval Jõgeva kiriklas toimunud jumalateenistusel sõlmisid EELK Jõgeva kogudus ja Soomes tegutsev Hämeenlinna Vana-Kogudus hea tahte kokkuleppe koostöö ja sõprussuhete jätkamiseks.


Kahe koguduse vahelise koostöösuhete algatajaks ja pikaajaliseks eestvedajaks oli tänaseks meie hulgast lahkunud Soome kirikutegelane Maija-Liisa Stahl. Kogudused on huvitatud koostöö jätkamisest. Vastavasisulise kokkuleppe allkirjastasid EELK Jõgeva koguduse õpetaja Georg Glaase, koguduse juhatuse esimees Mare Rosin ning Hämeenlinna Vana-Koguduse diakon Timo Heikka ja koguduse töötegija Sirja Sederholm.

„Kinnitasime soovi jätkata ja arendada alustatud koostööd. Plaanis on nii vastastikused külaskäigud kiriklikel tähtpäevade ja teistegi pidulike sündmuste puhul. Traditsiooniliselt on kavas vastastikune meelespidamine advendi ja jõulude ajal. Kui 2020. aasta veebruaris pühitsetakse ametisse uus vaimulik, osaleb tseremoonial ka Jõgeva koguduse delegatsioon,” rääkis Georg Glaase.

Külalised Soomest viibisid Jõgeval reedest pühapäevani. Külastati ka Jõgevale ehitatava kiriku torni.

Hämeenlinna Vana-Koguduse esindajad kinkisid kullatud roosi EELK Jõgeva koguduse pikaajalisele toetajale ja koostööpartnerile, ettevõtjale ja Riigikogu liikmele Aivar Kokale.  Idee teda tunnustada tuli Maija-Liisa Stahlilt.

Jaan Lukas  

blog comments powered by Disqus