Järvepääste meeskond on piirivalvele tõsiseks toeks

Mustvee rannas igapäevaselt töötav vabatahtlike järvepääste meeskond tegeleb peaasjalikult ennetustöö ning on suureks abiks kohalikele piirivalvuritele järvelt ohtu sattunud inimeste päästmisel.

Kaupo Kaasiku eestvedamisel kokku pandud vabatahtlike järvepääste meeskonnas on praegu kuraditosin liiget ning liitumas on veel kaks meest. Peaasjalikult tegeleb meeskond veekogude ääres peetavate suveürituste turvamisega, aitab vee peal hättajäänuid ning korraldab lastele koolitusi.

Suvel on meeskonnal käed-jalad tööd täis. Praegu viibib meeskond Võrtsjärvel ning annab koolitusi ja turvab Kalevi jahtklubi suveüritusel, nädalajagu hiljem esinevad mehed Maaülikooli suvepäevadel. Vaheldumisi valvatakse supluskohtades nii Mustvees, Kauksis ja kui tarvis, siis ka kaugematel veekogudel.

Selle suve suurim projekt on järvepääste meeskonnal merendusring Mustvee ja selle ümbruse lastele. “Esimese osa koolitusest viisime läbi juba möödunud aastal, ootame ka sel aastal samu noori jätkukoolitusel osalema,” lisas Kaasik. Koolitus kestab umbes viis päeva ning selle aja jooksul õpetatakse 13-18 aastastele noortele merenduse põhitõdesid. Tehakse selgeks sõlmede tegemine, õpetatakse paati käsitlema ning kui mõni loengus osaleda soovija ei oska ujuda, siis tehakse selgeks ka see kunst. Veel puudutatakse ka põgusalt meditsiini ning esmaabi teemat. Ennekõike on see koolitus mõeldud Mustvee piirkonna noortele, kuid kui on huvilisi ka kaugemalt, siis ära ei aeta kedagi. Siiski pole tegemist laagriga, see tähendab, et kohapeal ööbimist ei toimu. Laager viiakse läbi juuli lõpus.

Juba nädala lõpus on võimalik näha vabatahtlike järvepääste meeskonda oma silmaga tegutsemas. Mehed viivad laupäeval Mustvee linna päevade raames läbi demonstratsioonesinemise Peipsi järvel. 

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus