Järvenpäälaste kunst Jõgeval

Vendadel Janne ja Pekka Parviainenil on kummalgi välja kujunenud väga isikupärane stiil. Janne kasutab palju hõbeda- ja kullavärvi. Esmapilgul tunduvadki tema pildid olevat maalitud metallplaadile ja neis on tänapäeva metallilis-klaasilise linnaruumi hõngu. Pekka tumedates toonides ja lakipinnaga kaetud maalidel võib leida seevastu vihjeid vanade meistrite loomingule.

Heini Maaranen armastab väheldasi pronksskulptuure liita suuremate kivi- ja puitdetailidega, suurendades nii mitte üksnes taiese mõõtmeid, vaid lisades sellele ka tähendusvarjundeid.

Susanna Autio vaimukatest installatsioonidest kujutab “Big Boss” paberist volditud seakarja, “Mänguväljak” kogumit nukupeadega loomalapsi ja “Maailmavallutus” hiidhiirt vedavat tillukeste elevantide rakendit.

Osa näitusest ? skulptuurid ja installatsioonid, aga ka mõned maalid ? pandi reedel alanud Järvenpää päevade ajaks välja Jõgeva kultuurikeskuse kammersaali, ent kuna kultuurikeskus polnud nõus ruumi kauem kunsti all kinni hoidma, kolisid maavalitsuse töötajad näituse üleeile õhtul oma majja, kus see eile hommikul koos lipunurgaga, kus võib näha maakonna ja kõigi omavalitsuste lippe, ka pidulikult avati. Segadus näitusega tekkis arvatavasti sellest, et Järvenpää päevade korraldajad ja kultuurikeskuse inimesed olid üksteisest mööda rääkinud.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus