Järvenpää linna kultuuri- ja haridusjuhid külastasid Jõgevamaad

 Hiljuti külastasid Jõgevamaa omavalitsuste liikmed sõpruslinna Järvenpääd ja tutvusid selle haridussüsteemi ja kultuuriga. Käesoleval nädalal tegid soomlased ka vastuvisiidi. Lisaks sellele peeti Eestis ka koosolek, mille käigus arutati läbi tuleviku arenguplaanid ning püüti arendada paremat meeskonnatööd.

Jõgevamaa haridustöötajad püüavad Järvenpää eeskujul muuta gümnaasiume ülikoolipõhisemaks, mis hõlbustaks õpilaste pääsu kõrgkoolidesse. Soomlaste arvates on Eestis väga tervitatav nähtus vanade talude renoveerimine. Delegatsiooni juht ja Järvenpää linna haridusosakonna juhataja Marju Taurula kiitis tööd, mis oli tehtud Põltsamaa ümbruses vanade hoonetega. Kuna Järvenpää linnas on vana veski, mida tahetakse renoveerida, siis leidsid Soome haridusjuhid Eestist väga hea eeskuju. Lisaks sellele kiideti Põltsamaa linnamiljööd ning ilusaid parke. Järvenpää on samuti tuntud oma kaunite  parkide poolest.

Järvenpää ja Jõgevamaa pole vaid viisakusvisiite teinud, vaid vahetatud on ka tööjõudu.  Näiteks töötas Soome delegatsiooni liige Tuula Pulkkinen  nädal aega Põltsamaa ja Jõgeva raamatukogus. Samuti on Jõgevamaa noored lauljad ja tantsijad käinud Järvenpääl esinemas ja laagrites ning Soome noored on külastanud Jõgevamaad, paljud neist esinesid ka Jõgeva linna päeval. Taurula sõnul poleks see kõik võimalik, kui nende linna ja Jõgeva maakonna vahel ei oleks suurepärast koostööd. Sõpruslinna delegatsioon jäi visiidiga väga rahule ning kindlasti kestavad kahe riigi juhtimisüksuste vahelised sõprussuhted ka edaspidi.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus