Järvemuusikakontsert Koogil

Järvemuusika kontsert toimub neljandat korda vaheldumisi Saadjärve kooli kokkutuleku ning Koogi küla päevadega, mis toimuvad iga kolme aasta tagant.

“Järvekontserdi korraldamise idee on pärit osaliselt ka Leigo järvel toimuvatest kontsertidest. Koogi jõgi on kokku kuivanud ning sellest on saanud pisikene järv. Jõel olnud vana tammi asemele ehitati uus. Tamm on ühenduseks maa ja saare vahel. Külarahvas ehitas saarele ka silla. Kunagi sai saare juures ujumas käidud. Just mälestus lapsepõlvest sundis mind üritust korraldama,” rääkis järvemuusikakontserdi eestvedaja Liia Koorts.

Koogi järve ääres algab programm õhtul kell seitse. Hakatuseks on kavas sportlikud mängud, siis järvemuusikakontsert. Rakvere saksofonikvartett ja ansambel “H.A.A.G.” esinevad järvel asuval saarel. Tantsuansambel “Kokteil” mängib kaldal. Ansambel esineb kella kaheni, vajadusel kolmeni. Vahepause täitab diskori valitud muusika. Kohalikud taidlejad esitavad kava “Suveöö unenäod”.

Üritus on alati olnud rahvarohke. “Kõige köitvam vaatepilt on, kui tuled ümber järve põlevad ning ansambel mängib saarel. Avaneb fantastiline tundemaailm,” märkis Liia Koorts.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus