Järvemuusikakontsert Koogil

Järvemuusikakontserte erinevate kavadega korraldatakse Koogil alates 2001. aastast. Pärast uue tammi ehitamist küla läbivale jõele ning jõesängi puhastamist tehti korda ka vees asuv saareke, millest kujundati imeilus esinemispaik. Kui ümber saare põlevad küünlad, lõke ja tulukesed paisjärve ääres vees vastu peegelduvad, on vaatepilt eriti ilus ning jõesaarelt kostev muusika mõjub siis tõeliselt lummavalt. Pole siis imestada, et neist kontsertidest tullakse osa saama ka ümbruskaudsetest küladest ning teistestki Eestimaa paikadest.

Ettevõtmiste eestvedaja ja Koogi külaseltsingu juhi Liia Koortsi sõnul pole tegu mitte ainult mini-Leigo taolise kontserdiga, vaid see on ka võimalus oma küla rahval mõnusalt lõõgastuda ja omavahel kokku saada.

Et tänavuse kontserdi peaesineja oli suupillikvintett Piccolo, selles oli oluline osa Elmar Tringil, kauaaegsel Pärnu teatri Endla näitlejal ja kunagisel Koogi küla poisil, kes selles kvintetis mängib. Samal ajal oli Koogil ka Trinkide suguvõsa liikmete kokkutulek.

Nagu ikka, heisati kõigepealt pidulikult Koogi küla lipp. Kontserdil esinesid peale suupillimängijate veel kohalik tantsurühm Kokteil ning tantsumemmed. Laulis solist Kadri Tegelmann. Vahepaladega naerutas rahvast Maaliks kehastunud endine Koogi küla elanik Linda Amjärv. Tantsu löödi ansambli Aare saatel. Keskööl korraldati traditsiooni kohaselt ilutulestik.

?Oleme püüdnud teha need kokkusaamised võimalikult ilusaks ja meeldejäävaks nii, et oleks midagi nii silmale kui ka kõrvale,? ütles Liia Koorts, kes on olnud oma koduküla kordategemise algatajaid ja mitmesuguste ettevõtmiste peamisi eestvedajaid. Ülemöödunud aastal ehitati kontserdipaika ka külakoda. ?Jõeäärt tahame tulevikus veelgi ilusamaks muuta ja ka oma küla laste huvides edaspidi üht-teist ära teha. Eks me kõik näeksime heameelega, et noored meie külasse püsivalt elama jääksid,? ütles Liia Koorts.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus