Järvelaev ristiti Lindaks

 Laeva on juba mõnda aega Kuremaa rannas seismas ja järvel sõitmas nähtud. Nüüd on tal siis lõpuks ka nimi ning laev on valmis pidevalt järvesõiduhuvilisi teenindama.

Laeva ?ristiemaks? palusid laeva omanikud Eigo ja Igor Ellisson Jõgeva vallavanema Saima Kalevi. Temal oli au purustada vastu laevakülge vahuveinipudel. Katki läks pudel teisel katsel. Pudelikildudega randa ei reostatud: see oli vastavasse kotti pakitud.

Kui algselt lubas Igor Ellisson panna laevale oma hiljuti sündinud esimese lapselapse nime, siis tegelikult sai laev nime hoopis tema elupõlisest kooliõpetajast ema järgi, kes hiljuti Toonela teele läks. Samas kõlab see kokku ka Jõgevamaa kui Kalevipoja tegude maa kontseptsiooniga: oli ju Kalevipojagi ema nimi Linda.

Filigraanne töö

Laeva ristimispeo tseremooniameister Aimar Pihlak tuletas hea sõnaga meelde neid, kes Ellissoni Veskitalu OÜ-le laevaehitusel abiks olid, sealhulgas Eesti Metalli, kust pärinevad laeva vee peal hoidvad kuus tsisterni, OÜ-d Auto & Metall, kus laeva aluskonstruktsioon valmis tehti, AS-i Valmeco, kust pärinevad tekilauad, Hansapanka, kes laenuandmisega toetas, ja paljusid teisi.

?Palamusel tegutsev Auto & Metall tegi tõesti filigraanse töö: nägin ise rannas käies, kuidas laeva aluskonstruktsiooni kokku pandi, nii et midagi üle puurida ega viilida ei tulnud,? ütles meelelahutusärimees Aimar Pihlak, kelle korraldatud tule- ja püro-show ajal sai laev oma esimesed tuleristsed vabaõhulavana.

Jõgeva vallavanem Saima Kalev avaldas heameelt selle üle, et leidub ettevõtlikke inimesi, kes Kuremaale atraktiivsust lisavad. Palamuse vallavanem Urmas Astel lisas naljatamisi, et on tore, kui Jõgeva vallas osatakse võõrast vett kenasti ära kasutada: Kuremaa järv kuulub ju tegelikult Palamuse vallale, Jõgeva vallal on ainult osa kaldast.

Väärt idee

Sihtasutuse Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus juhatuse liige Vahur Kukk kiitis samuti ettevõtlikke isa ja poega Ellissoni väärt idee teokstegemise eest.

?Kuremaa kui turismimagneti arengu eelduseks on mitmekülgsus ja pakutavate teenuste paljusus,? ütles Vahur Kukk. ?Kui inimene tuleb siia laevaga sõitma, siis leiab ta tulevikus arvatavasti üles ka siinse ujula ja suusarajad. Kuremaa järvelaev on hea näide omavalitsuse ja eraettevõtjate heast koostööst.?

Laev hakkab teenindama nii puhkajaid, kes lihtsalt järvel tiiru teha tahavad, kui ka neid, kes oma seltskonnaga pikemalt aega veeta ja saunaski käia ihkavad: laeval on saun ja kümblustünngi.

Küsimusele, kui palju laevasõidu vastu senini huvi on tuntud, vastas Igor Ellisson naljatamisi, et ega ta laevalt maha suurt enam pääsegi. Puhas pesu pidi talle iga kolme päeva tagant laeva toodama. Nälga ei jäävat ta ainult tänu sellele, et sealtsamast rannahoonest süüa saab.

Tõsisemaks minnes lisas Igor Ellisson, et nii Palamuse kui ka Jõgeva vallavalitsus on tutvumiskäigu järvel juba teinud. Edaspidi on selleks võimalus kõigil soovijatel. Eks selliste teenuste pakkuja edukus sõltu Eestimaal ikka ilmast. Laeva avamispidulised soovisid laevale igatahes pikka iga ja seitset jalga vett kiilu alla.

?Meie laevale jätkub tegelikult poolest jalastki,? ütles Eigo Ellisson.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus