Järvekontsert Võisikul

Möödunud pühapäeval võis Võisikul Kuuri talus  väikesel järvesaarel nautida vaimuliku muusika kontserti.  

Kuuri talu peremees Juss Maurer kutsus kontserti sisse juhatades kuulajaid üles tulevikku vaatama ja siduma oma lootusi Jumalaga, kes meid kõiki kaitsta ja hoida tahab. Ka kontserdil ette kantud laulud kandsid sama sõnumit.

Võisikul esinenud Tartust pärit ansamblit juhendab Jüri Vahtramäe, kes põhiametilt hoopis arst. Vahtramäe sõnul on nende ansambel Tartu advendikoguduse ansambel ning seepärast võib neid esinemas näha enamasti ikka kirikutes ja vaimulikel üritustel. Kõik ansambli liikmed on vähem või rohkem muusikat õppinud, mõni on aga lausa professionaalne muusik. Jüri Vahtramäe ise on õppinud Tartu lastemuusikakoolis, ent praegu kulub suurem osa tema ajast ja energiast ikkagi tohtritööle. Ansambli juhendamine toob tema sõnul arstitööle vaheldust ning pakub meeldivat lõõgastust.

Ansamblis löövad kaasa ka selle juhi pereliikmed. Jüri Vahtramäe ise hindas Kuuri talu järvekontserdil üles astumist hindega „neli pluss”. Publik pidas esinemist siiski  kõrgeima hinde vääriliseks.

Ettevalmistustööd kontserdiks olid peamiselt Kuuri talu perenaise Mare Maureri õlul.  Järjekorranumbrilt oli tänavune kontsert aga juba üheteistkümnes. Kümnel varasemal aastal on musitseeritud talu õuel. Alguse sai suviste kontsertide traditsioon sellest, et kunagi tulid Tartu advendikoguduse noored siia  jaanituld tegema ja perenaine Mare soovis, et nad ka laulaksid. Nii oligi esimene publik perekond Maurer ning nende lähemad sugulased ja tuttavad.

„Rahvale meeldis ning nad palusid mul kontsertide korraldamist jätkata. Nii sündis traditsioon,” rääkis Kuuri talu perenaine. 

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus