Järveääre talus avatati kalandusnädal

?Kalandusnädala eesmärk on teadvustada üldsusele kalandusalaseid valuküsimusi, anda ülevaade kalavarudest ja tutvustada Jõgevamaad kui ühte kalandusturismi piirkonda,? lausus kalandusnädala avakõnes maavanem Aivar Kokk, kes kinkis Järveääre talu peremehele Kalle Bruusile sini-must-valge lipu ja Kalevipoja suveniirmütsi.

Huvi looduslähedase puhkuse vastu

?Ma usun, et kalapüügile ja kalaturismile spetsialiseerunud taludel on perspektiivi ja arvatavasti suureneb selliste talude arv, sest suureneb inimeste huvi looduslähedase turismi vastu,? ütles Aivar Kokk.

Kalandusnädala alguse puhul tervitas kokkutulnuid Jõgevamaa Keskkonnateenistuse juhataja Rainis Uiga. Tseremoonial osales ka Vooremaa Maastikukaitseala direktor Aita Saksing.

Peipsi Kalurite Ühingu esimehe Priit Saksingu sõnul mõjub kalandusnädala korraldamine igati positiivselt. ?On igati teretulnud, et kalandusfestivali austavad oma osavõtuga riigitegelased ja juhtivad kalandusspetsialistid. Nii saavad nad hea ülevaate kalurite igapäevaelust ja kaluritel on võimalus nendega silmast silma kohtuda. Selgemaks rääkimist vajavad sadamate passistamise küsimused ja võimalused ebaseadusliku kalapüügi tõkestamiseks,? rääkis Priit Saksing.

Kellele peaks kalastamine jääma Vooremaa järvedel

Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liidu esimees Urmas Pirk märkis, et kalandusnädalal korraldavatel aruteludel vajaksid põhjalikku käsitlemist nii kutseliste kui ka harrastuskalurite mured.

Jõgevamaa Keskkonnateenistuse kalandusspetsialist Ene Ilves teatas, et teisipäeval toimub Palamuse rahvamajas Vooremaa järvede kalanduse teemaline konverents. ?Vooremaa järved soodustavad igati loodusturismi ja puhkemajanduse edendamist. Vastust peaks otsima küsimusele, kas Vooremaa järvedel peaks jääma kutseline kalapüük või harrastuskalapüük puhkemajanduse osana. Ise arvan, et püsima peaksid mõlemad tegevusharud. Iseasi, kummale poole kaldub vaekauss,? tõdes Ilves.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus