Jarko Koort on pühendunud spordile

Alustame Sinust. Kui Sul palutakse end lühidalt tutvustada, kuidas Sa seda teed?

Olen 15-aastane Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis õppiv siniste silmadega blond poiss.

Kaua Sa oled aktiivselt tegelenud kergejõustikuga ning kuidas Sa selle avastasid?

Aktiivselt olen sporti teinud umbes viis aastat. Kergejõustikutrennis käimist alustasin neljandas klassis. Mulle on väiksest peale meeldinud sport ja Palamuse kooli (Saare põhikooli sulgemise järel- B. K) minnes avanes mul võimalus trenni minna.

Millist rolli mängib sportimine Sinu elus?

Ütleme nii, et suhteliselt suurt rolli, sest sellele kulub tohutult aega. Minuvanusel noorel peaks olema esmatähtis kool, kuid tihtipeale juhtub nii, et õppimise asemel lähen hoopis trenni ning pärast seda ei jõua ma tavaliselt õppida. Õnneks on mul siiamaani hinded korras olnud.

Millega Sa tegeled vabal ajal?

Vaba aega on suhteliselt vähe, aga kui seda leidub, siis meeldib mul olla sõpradega koos. Sageli veedan õhtud kas korvpalli- või võrkpalliplatsil. Kui aega on, siis saab ka mõnel peol käidud.

Räägi natukene oma sportlaskarjäärist.

Esimestel aastatel ei olnud tulemused veel nii head, kuid mida rohkem trenni tegin, seda paremaks need läksid. Märkimisväärsemad saavutused on tulnud viimase paari aasta jooksul peamiselt teivashüppes.

Tähtsamateks võitudeks pean Eesti noorte meistrivõistluste kahte medalit – eelmise aasta pronksi ning möödunud nädalal võidetud kulda. Needki sain teivashüppes.

Tänavu suvel käisin esmakordselt võistlemas välismaal ja seal saavutatud kaks teist kohta on minu jaoks samuti tähised, kuna konkurents oli väga tugev. Kohal olid paljude riikide parimad võistlejad.

Väga tähtis võit oli minu jaoks TV 10 olümpiastardi teivashüppe esikoht, sest see oli mu üks esimesi võite üle-eestilisel võistlusel.

Sellel suvel ületatud nelja meetri piir on ka tulemus, mille üle võin uhke olla.

Kas Sul on tulevikus plaanis jõuda ka maailma spordiladvikusse? Kui jah, siis millisel alal ja kuna võiks see toimuda?

Kõigepealt tuleb selle nimel kõvasti tööd teha. Eks siis näis. Muidugi loodan kunagi tippu jõuda. Usun, et kui tahtmist jätkub, siis on see teivashüppes täiesti reaalne.

Kuid millal see juhtuda võiks, ei oska ma pakkuda. Lähima kolme-nelja aasta pärast on selge, kas jõuan tippu või mitte. Loota ju võib.

Kes on Su treenerid ja kas oled nendega rahul? Kui sageli on Sul treeningud?

Mul on põhimõtteliselt kaks treenerit ? Ester Laumets ja Hendrik Lindepuu. Ester Laumetsa trennis olen saanud üldise kehalise ettevalmistuse. Hendrik Lindepuu on põhiliselt ikkagi teivashüppetreener ja kui vaja, aitab ta lihvida ka teisi tehnilisi alasid. Treeneritega olen ma väga rahul.

Millal ja kus saab Sind järgmine kord võistlemas näha?

Just lõppesid tähtsad võistlused ning hetkel on mul n-ö puhkus. Kui ma õigesti mäletan, siis augusti alguses tulevad järgmised võistlused, kuid hetkel ei oska öelda, kus need toimuda võiksid.

Oled Sa pidanud ka autogramme jagama?

Oleks see vaid nii. Ei noh, autogrammideni ei ole ma veel kahjuks või siis õnneks jõudnud, kuid küll ma kunagi ka selleni jõuan.

Kas Sa oled oma sportlaskarjääri tõttu ka koolikaaslaste ja sõprade seas populaarne?

Ei ole sellele mõelnud, kuid tänu spordile olen ma päris palju uusi sõpru saanud

Mis on Sinu meelest sportlaskarjääri suurim valulaps?

Üks suuremaid probleeme on kindlasti vigastused. Kui nendest suudad hoiduda, siis on sportimine tunduvalt lihtsam.

Kui jõuda tipu lähedale, siis peab kindlasti midagi spordi heaks ohverdama. Siis käib elu planeerimine ikkagi spordi järgi ning ülejäänu  jääb teisejärguliseks.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus