Järjepidevus kui edu alus

Sellel nädalavahetusel toimus mitu suurüritust, mis tõid maakonda külalisi lähemalt ja kaugemalt. Üks suuremaid – suur toidupidu Peipsi ääres meelitas kohale toidusõpru, aga ka neid, kes kohalikku kultuuri ammutada tahtsid või lihtsalt kodumaaga tutvuda soovisid. Kui seekord laius toidulaud 175 kilomeetri ulatuses, siis uuel aastal ulatub Peipsi toidupidu 400 kilomeetrile idanaabriteni välja.
Jõgevamaal oli tänavu väljas 14 kohvikut, mis moodustab pea kolmandiku kõigist osalejatest. Uksed avasid nii julged katsetajad kui ka tavapärased toidukohad. Kõhu sai täis kõikjal ja Peipsi äärele omane külalislahkus saatis kõiki sellele 175-kilomeetrisel teekonnal.
Ent teine pika traditsiooniga üritus, Triathlon Estonia, saabus maakonda esimest korda. Mainekas üritus tõi kohale võistlejaid Eestist ja ka välismaalt. Ja olgugi et koroonaviirus pani tänavu kõik mitmeks kuuks pausile, siis hirmu, et ehk jääb triatlon sellisel kujul olemata, õnneks polnud. Välisvõistlejaid polnud küll nii palju kui loodeti, ent põhja- ja lõunanaabrid olid siiski esindatud.
Ja kui kõik hästi läheb, siis võib loota, et uuel aastal toimub Triathlon Estonia taas Kuremaal. Sest korraldajatele tingimused sobisid ja kui väikeseid muudatusi teha, siis saab spordivõistlus uuel aastal ikkagi toimuda. Ja kui sellest saaks üks järjepidevalt meie maakonnas toimuv üritus, võiks loota, et ka salatriatleedid julgevad välja tulla. Kui muidugi koroonaviirus ka uue kevade plaane uppi ei löö.

blog comments powered by Disqus