Järjekordne tugev torm ohustab Eestimaad

Kolmapäeva õhtul tugevneb saartel ja rannikul edela- ja lõunatuul 17-22 m/s. Ööl vastu neljapäeva jätkub tuule tugevnemine, sisemaal puhub tuul kuni 15 m/s, saartel ja rannikul puhanguti 25-28 m/s.

Neljapäeval ulatub tuule tugevus 15-20, puhanguti kuni 24, saartel ja rannikul kuni 30 m/s. Laupäevaks lubatakse külmalainet ja lumesadu. Ilmaennustus lubab nädalavahetuseks ka tugevat põhjatuult.

Maakonna kriisikomisjoni esimees maavanem Aivar Kokk pöördus eile Palamusel toimunud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul omavalitsusjuhtide ja elanike poole seoses järjekordse tormiohuga, mis võib ohustada ka Jõgevamaad.

Maavanem märkis, et reede õhtul võib olla torm ja ühtlasi võib selleks ajaks temperatuur langeda -10 kraadini.

“Sellises olukorras võib tekkida suurem kriisiolukord kui eelmisel nädalavahetusel. Kõigil asutustel, ettevõtetel ja eraisikutel tuleks läbi mõelda tegevus, kui pole elektrit, häiritud on küttesüsteemid ja veevärk ei toimi. Oleks vaja paariks päevaks varuda kõiki eluliselt tähtsaid vahendeid. Samuti tasuks mõelda sellele, kuhu vajaduse korral evakueeruda,” rääkis maavanem.

Seoses tormiohuga võivad elanikud pöörduda kohalike omavalitsuste poole, ühtlasi on kõigile avatud ka kriisikomisjoni juhi mobiiltelefon 50 30 954. Kõigepealt tasub aga helistada hädaabitelefonile 112.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus