Järjekordne teenus on maakonnast kadumas

SEB teatas eile, et sulgeb oma pangakontori Jõgeva kesklinnas. Ja pangaautomaat, mis muidu asus kontoriga samas majas, on avatud septembrini. Seejärel tuleb sularahatoiminguteks Selverisse suunduda.
Taaskord peavad suurlinnast kaugemal elavad inimesed tõdema, et ju siis polnudki vaja. Kõik käib ju internetis. Ka mured lahendatakse telefonitsi, nõustamine toimub video teel ja maksed käivad mobiilis. Ent kuidas eakamad, kellel pole nutitelefoni, arvutit või internetioskusi, hakkama saavad, see läheb suurtest kontoritest siiski mööda. Ei saa ju arvata, et maapiirkonnas peab internetioskus ja lennuk juba loogilised olema, sest bussid ei sõida ja teenuseidki kätte pole võimalik saada.
Alternatiivsed võimalused on ju omased küll noorematele, kuid see ei tähenda, et eakatele, kellel ei ole võimalik iga päev Tartusse „asju ajamas käia“, tuleb viimsedki teenused kinni keerata. Aga eks tuleb taas tõdeda: suurest linnast kaugemal elamine on igaühe enda otsus ja ega peagi mugav olema.
Vähemalt võib tõdeda, et rongiliiklus hakkab lähiaastatel muutuma kiiremaks ja kui ongi kibekiiresti linna vaja saada, siis vähemalt rongiga saab. Nii pealinna kui ka ülikoolilinna. Ja siis ei pea muretsema, et elu maal päriselt välja sureb. Sest selleks ajaks polegi enam olulisi teenuseid, mida üldse enam kasutama peaks.
Ehk tõmbaks koondamistele, lühendamistele ja sulgemistele maal pidurit ja ei koondaks elu vaid pealinna ja Tartusse? Äkki elu oleks ikka maal ka võimalik?

blog comments powered by Disqus