Järjekordne katse lahku minna

Puurmani elanikud on avaldanud soovi end Põltsamaa vallast lahti kiskuda ja siduda Tartu vallaga. Jõgeva vallal on sarnane kogemus olemas, kui Torma külad avaldasid kaks aastat tagasi soovi liituda hoopis Mustvee vallaga. Umbes aasta hiljem avaldus sotsiaalmajanduslike mõjude analüüsis see, et tegelikult on mõistlikum jääda siiski Jõgeva valla koosseisu. Aasta aega küsitlusi, arutlusi, üksjagu tülisid lõppes viimaks sellega, et lahkumist ei toimunudki. Kulus vaid aega, raha ja närve.
Põltsamaa vallavanem Andres Vääni hinnangul ei ole tegemist terve kogukonna sooviga ning seni planeeritud tööd, näiteks lasteaia projekteerimine, Kursi kergliiklustee projekteerimine ja muu läheb omasoodu edasi ning neid ei katkestata. Ühtlasi arvas ta, et elanikud võiksid olla avatud koostööle ning probleemidele lahenduse leidmisele.
Samas on Puurmani elanikud siiski seda meelt, et lahkumise idee on põhjendatud ning tegutsema peab hakkama kiiresti. Peamiseks argumendiks Tartuga ühineda, on Tabivere näide, mida on eeskujuks võetud. Jõulude paiku võib juba oodata rahvakoosolekut, millega arutatakse edasisi samme.
Ent olgugi et valimised on ukse ees ning tegutsema peaks lahkujate hinnangul kiiresti, kipuvad sellised otsused ikkagi palju aega võtma. Ehk ongi nõnda parem? Saab kümme korda mõelda ja siis ühe korra lõigata. Otsused lahku minna teatavasti võivad alguses heana näida, kuid pärast on muret ehk rohkem.

blog comments powered by Disqus