Järgmisel nädalal algab Palamuse suvepidude hooaeg

Järgmisel reedel avatakse Palamusel oodatud suvepidude hooaeg üritusega Summer Start 2009, kus platsile kallatakse tonn vahtu ning laval astub üles glamuurne tütarlastebänd Släm.

Palamuse Suvepidusid on tänaseks korraldatud juba üle kümne aasta ning lõppu ei näi veel tulevat. Raskest majandusolukorrast hoolimata ei ole Palamuse pidude peakorraldaja Imre Tõekalju veel oma plaadikohvreid kokku pakkinud ning jätkab populaarse üritustesarja korraldamist ka sel aastal.

Tänavu suvel peetakse Palamuse laululaval maha viis suve kuumemat pidu, kus esinevad ka mitmed tuntud Eesti artistid. Nende viie hulgas on kindlasti populaarseks saanud Diskorite Suvepäevad, Retropidu ja ühisprojekt raadio Elmariga, mis kannab pealkirja Elmari Suvepidu.

Släm esitleb värskeid hitte

Avapeole oodatakse rahvast järgmisel reedel alates kella kümnest õhtul. Sel korral astuvad laval üles kolm kohalikku diskorit: DJ Märt Kurik, DJ Mikk Seer ning suviste Palamuse pidude algataja DJ Imre Tõekalju. Sel korral kõlab plaatidelt enamjaolt uuem klubimuusika. Külastajatele kallatakse kaela tonnijagu vahtu ning suvepeo esimene artist Palamuse laululaval on ansambel Släm.

Noortebänd Släm on esinenud Palamuse laululaval ka varem, nimelt kaks aastat tagasi, kui projekt oli alles verivärske. Sel korral esitab ansambel nii vanu kui ka uusi lugusid. Kuna juuli algul ilmub Slämil uus plaat, siis mängitakse Palamusel kindlasti ka lugusid valmivalt albumilt. Bändi mänedžer Meelis Eskola rääkis Palamuse publikust ainult head. „Kaks aastat tagasi, kui me Slämiga Palamusel esimest korda esinesime, oli pidu väga super. Rahvast olid palju, kõik elasid bändile kaasa, teadsid laulusõnu, tõesti väga super publik,” kiitis Eskola ning lisas, et loodetavasti tuleb ka sel korral rahvast sama palju või rohkemgi. Veel kergitas mänedžer saladuseloori uutelt lugudelt ja mainis, et Slämi üheks värskeks hitiks on kunagise ansambli Paradiso hiti „Bailando” cover ning kannab pealkirja „Pai  Rando”.

Heast muusikast puudu ei tule

Lisaks Slämile külastab sel suvel Palamuse laululava ka kultusansambel Rock-Hotel, kes on Suvepidudel esinenud ka varem. Tuntud ja armastatud Eesti artiste tuleb suve jooksul Palamusele veelgi, kuid esialgu ei soovi peakorraldaja Imre Tõekalju kõikide nimesid avalikustada.

Palamuse suvepeod on populaarsed ennekõike noorte seas, kellega on läbi ajaloo ka kõige rohkem probleeme tekkinud. Sellistel suurtel väliüritustel tuleb ette alkoholi tarbivaid alaealisi, vandaalitsemist ja ka kaklusi.

Igal aastal on politseil tarvis tegelda purjus alaealistega ja ka täisealiste joobnutega, kes kipuvad korda rikkuma. Siiski tuleks kõikidele pidutsejatele südamele panna, et lõbutseda saab ka ilma rohke alkoholi ja intriigideta. Veel tuletavad pidude korraldajad meelde, et pärast südaööd võivad alla 16-aastased külastajad peol viibida vaid koos täiskasvanud saatjaga.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus