Järelkasvu meeskonnale pronksid

Tallinnas jõudsid lõpule saalihoki Eesti noorte U17 meistrivõistlused. Põhiturniiri teisena lõpetanud Jõgeva SK Tähe/Olivia 02 leppis pronksmedalitega.

Tallinnas toimunud medalimängudes kohtus Jõgeva poolfinaalis EMÜ SK meeskonnaga. Eeldada võis meie meeskonna paremust, paraku anti aga mänguohjad käest kohe esimestel minutitel. Tähe mängijad jäid kiiresti 0:2 taha ning kaotusseisust ei suudetudki enam välja rabeleda. Lõpptulemuseks kujunes kaotus 5:9 (2:4, 1:3, 2:2). Tähe eest skoorisid Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Margus Rosin, Alex Guske ja Kristo Voitk.

Seejärel kohtuti pronksimängus Tapa valla Spordikooli/Tamsalu EBE esindusega. Treener Marko Saksingu hoolealused jäid 13. minutil kaotusseisu ning kolmandik kaotati 0:1. Õnneks suudeti seejärel mänguohjad enda kätte võtta ja kaks järgmist kolmandikaega võideti võrdse tulemusega 2:0. Kokku seega 4:1 võit Jõgevale. Väravaid tegid Moora, Guske, Voitk ja Sten Siida.

Eesti meistriks tuli Sparta team Automaailm U17 võistkond, kes finaalis oli 8:5 üle EMÜ SK-st. Meistermeeskonna treener on endine jõgevlane Argo Kungla.
Üks meistrivõistluste eriauhindadest tuli ka Jõgeva meeskonna mängijale. Nimelt tunnistati Alex Guske U17 turniiri parimaks ründajaks.

Treener Marko Saksingu sõnul võib pronksiga rahule jääda. „Meil on vaid kolm mängijat, kes on õigest vanuseklassist. Kõik ülejäänud on paar aastat nooremad. Nii et seda arvestades tuleb rahule jääda. Keeruline oli kõrgemat kohta nõuda.”