Jäneda saalihokivõistkonnad pälvisid Jõgeval karika

Laupäeval olid võistlustules U-17 vanuserühma meeskonnad. Jõgeva Tähe alistas Tartu noori saalihokimängijaid 10:0 ning Saku Fortuunat 6:1. Mäng Jäneda spordiklubiga lõppes viigiga 2:2.

?Mänguoskuste ja tahte poolest olid silmapaistvamad kapten Tammi Kivi ja väravavaht Rainer Kalda, ? lausus Tähe peatreener Marko Saksing.

Tähe ja Jäneda spordiklubi kogusid võrdselt punkte. Suuremat väravate vahet arvestades läks aga karikas Jänedale.

Otsustav mäng kulges tasavägiselt

Pühapäeval toimusid Virtuses karikavõistlused U-19 vanuserühma noortele. Tähe sportlikku au olid kaitsmas mitmed sportlased, kes mängivad ka U-17 võistkonnas. Tähe kaptenina juhtis mänge Ilmar Niitov. Kohtumine Saku Fortuunaga lõppes Tähele võidukalt 15:3.

Otsustav mäng Tähe ja Jäneda spordiklubi vahel kulges tasavägiselt. Tähele lõid väravaid noored ründajad Targo Treial, Oleg Jelagin, Ilmar Niitov ja Ruslan Kabinets. Pärast viigiseisu 4: 4 lõi aga Jäneda mängija Oskar Salm Andres Aamisepa söödust värava, mille tulemusena teenis sellelgi päeval karika Jäneda spordiklubi.

Tähe jäi karikaturniiril teiseks ning Saku Fortuuna kolmandaks. Marko Saksing kui Eesti Saalihokiföderatsiooni liige andis Jäneda spordiklubile karika ja teistele võistkondadele auhinnad.

Jänedal suur huvi saalihoki vastu

?Nii Jänedal kui ka Jõgeval püsib tugev saalihokihuvi ja treenitakse hoolega. Mõlema paiga võistkonnad on U-17 ja U-19 vanuserühma võistlustel kolmandat hooaega favoriitideks olnud. Pühapäeval oli tunda Tähe võistkonna head sportlikku taset, mistõttu võime oma võitu lugeda boonuseks,? rääkis Jäneda spordiklubi treener, kohaliku kooli kehalise kasvatuse õpetaja Tõnu Salm. Võiduvärava löönud Oskar Salm on tema poeg.

Tõnu Salm avaldas arvamust, et saalihoki areng ja edu sõltuvad ühes või teises paigas ennekõike eestvedajatest.

Spordiklubi Tähe juhatuse esimees Marko Saksing hindas U-19 karikavõistluste tulemust kriitiliselt. ?Võimete poolest oli Tähe vastasest tugevam. Tulevaste võitude huvides peaks meeskonnas aga sportlik distsipliin tugevnema.?

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus