Jälle ühe suure idee realiseerumine

Just nii võib öelda Põltsamaa külje alla rajatava Kamari veesuusakeskuse kohta. Põltsamaalased hakkasid sellisest atraktiivsest spordirajatisest unistama juba sajandi esimestel aastatel, mil oli päevakorras Kamari paisjärve mudast puhastamine. Lisaks järve puhastamisele rajati siis ka uued maanteesillad. Kuid veesuusakeskuse rajamiseks polnud vallal tollal raha ja seetõttu jäid ka  veesuusaatraktsioonidele vajalikud betoonist alused siis järve põhja rajamata.


Põltsamaa vald oli projektiraha taotlemisel visa ning järjepidev. Aastaid jäädi veesuusakeskusele raha taotlemisel PRIA-s n-ö joone alla, kuni lõpuks tuli ka positiivne otsus. Tegemist ei ole pelgalt kitsa võimalusega Kamari järvel paaril suvekuul veesuuskadega sõita, vaid see avab Kamari paisjärve ja selle ümbrus meeliköitvaks atraktsioonikeskuseks.

Taolised keskused on ka Eesti lähinaabrite juures väga huvipakkuvad ja meelitavad juurde arvukalt külastajaid. See eeldab ka nende võimekust ülejäänud aastaajal pakkuda võimalusi tegevuseks ja vaba aja veetmiseks. Ka Kamaris on sellele mõeldud. On see siis ruum koolituste korraldamiseks või rannaala kõrvale rajatavad uued võrk- ja jalgpalliplatsid. Samuti on ettevõtjatel plaan rajada paisjärve jõe poolses servas asuvale saarele kämping. Lisaks peaks sinna tekkima võimalus haagissuvilate peatumiseks.

Rääkimata sellest, et pärast veesuusakeskuse valmimist järgmisel kevadel tekivad sinna ka mõned töökohad. Nii peaks Kamari veesuusakeskus rõõmustama tulevikus nii selle külastajaid kui ka kohalikke ettevõtlikke inimesi. Üks suur idee realiseerub.

blog comments powered by Disqus