Jälle palju kasulikku ära tehtud!

Äsja peetud järjekordsed talgud kinnitasid taas, et pole meie inimestel kahju oma vabast ajast ega sõitmisele kuluvast bensiinirahastki, kui kusagil võimalik koos ja lustiga tegutseda on. Jälle said võsast puhtamaks paljud vanad pargid, koristatud ripakile jäänud hoonevaremed, uuendatud laste mänguplatsid, muudetud vabaõhupidude hooaja eel kenamaks laululavad-kõlakojad.

Mõnel pool oli plaani võetud ka tubane näputöö ja küllap see seltskond ehk pisut kahetses, et ei uskunud ilmataadi sajaprotsendilist poolehoidu meie talgutele. Aga lõpuks saab ju viltimis-, õmblus- ja kudumistöögagi õue kolida, kui päike ikka kutsub, ja küllap nii siin-seal tehtigi.

Eestlane eelistab üldjuhul omaette elada ja ka töötada, laiaulatuslikud ja sagedased kampaaniad pole meile sümpaatsed. Siiski on igal reeglil erandeid. Just kevadine talgupäev ja mõned muudki suuremad ettevõtmised, kus ühisel jõul ja lustiga tegutsedes sünergiat kogetakse, kuuluvad nende hulka. Talgulised on päevatöö lõppedes kinnitanud, et said ühistööst jõudu oma teinekord tüütuks muutunud rutiinset igapäevakoormat edasi vedada. Talgujuhid tänavad oma meeskondi, Vooremaa tegijad ühinevad nendega. 

10. mai 2011

blog comments powered by Disqus