Jälle aastavahetus!

On juba meilgi harjumuseks saanud,  et kui traditsiooniline aastavahetus peetud ja argine elurütm taastunud, viib veel korraks meeled elevile aastavahetus Idamaade kalendri järgi.

Kui tõsiselt me keegi seda teist masti aastavahetust võtame või kui innukalt tähistame, on igaühe enda otsustada. Aga et jaanuar võrdlemisi unine kuu on, siis mõjusid siin-seal linnades korraldatud uusaastatähistused kindlasti virgutavalt. Ka Jõgeval Betti Alveri muuseumis tähistati eile kollase maapühvli aasta saabumist. Seesinane karvane ja sarviline uue aasta loom  peaks iseloomult eestlasele küll hästi mõistetav olema, sest asjatundjate sõnutsi on kollasel maapühvlil raske liikuma hakata ehk midagi alustada. Kui aga juba asi ette võetud, on teda raske peatada ( tuleb tuttav ette: enne ei saa vedama, pärast …)

Konservatiivsevõitu pühvel sümboliseerib visadust, truudust ja ustavust, töökust ja rahulikku meelt. Eks seegi ole meile kui maarahvale loomuomane.

Ja tõepoolest, maapühvel soosivatki põllumehi ja kõiki neid, kes väärtustavad tervet talupojamõistust ja loomulikku elukeskkonda.

Head uut aastat meile kõigile!

27. jaanuar 2009

blog comments powered by Disqus