Jalgratturid võistlevad hukkunud olümpiamehe mälestuseks

Laupäeval, 29. juulil peetakse Luual Lauri Ausi mälestusvõistlust. Eraldistardiga jalgrattavõistlus, mis toimub juba viiendat korda, aitab elavana hoida Luualt pärit olümpiaratturi, 14 aastat tagasi hukkunud Lauri Ausi mälestust. Tema karjääri säravaimast hetkest, Barcelona olümpiamängudel grupisõidus viiendaks tulekust, möödub aga neil päevil 25 aastat.

Mälestussõidu start antakse kell 14 ja võistlema oodatakse M10 ja N10, M12 ja N12, M14 ja N14 ning M16 ja N16 vanuseklassi rattureid, samuti täiskasvanuid, kes saavad kaasa lüüa perevõistluse arvestuses. Perevõistlust peeti ka kahel varasemal aastal, nii et paljudele on selle süsteem juba tuttav. Teistele selgituseks niipalju, et perevõistlusel saavad osaleda isad koos 2005. a või hiljem sündinud pojaga või siis isad koos 2004. a või varem sündinud pojaga. Võistelda saavad ka ema-poja, ema-tütre ja isa-tütre paarid.

  1. a või hiljem sündinud ratturid läbivad 4,2 km, ülejäänud 8,5 km. Stardi- ja finišipaigaks on Luua metsanduskooli parkla ning võistlusrada kulgeb marsruudil Luua-Ehavere-Luua-Palamuse-Luua. Võistluse juhendiga on võimalik lähemalt tutvuda Palamuse valla kodulehel.

Tuleb kiirustada

Neil, kes soovivad eraldistartidel või perevõistlusel osaleda, tuleb kiirustada: täna on registreerimise viimane päev.

“Suvi on muidugi kiire aeg ja nii võib ka rattasõbral enda võistlusele üles andmise tähtaeg meelest minna. Korraldajate elu teeb see küll keerulisemaks, aga oleme ikka võistlema lubanud ka need, kes end hiljem kirja panevad,” ütles Lauri Ausi mälestussõitu korraldava jalgrattaklubi Vooremaa Centrum/Rattabaas treener Kaido Kriit.

Lisaks eraldistardile ja perevõistlusele saab ülehomme teoks rahvasõit. Sellel võivad osaleda kõik huvilised ja tegemist pole võistlusega. Rahvasõidu 26 km pikkune marsruut kulgeb Luualt läbi Palamuse, Toovere, Kuremaa ja Palamuse Luuale tagasi. Luua pargi teedel sõidetakse ka lastesõite, millel võivad osaleda kõik, kes juba jalgrattaga sõita oskavad. Lapsi ootavad diplomid ja loosiauhinnad.

Huvitav jututund

Ülehomme on Luuale oodata ka üht huvitavat külalist: endist rattaässa Raido Kodaniporki, kes esindas koos Lauri Ausiga Eestit 25 aasta tagusel Barcelona olümpial ja sai grupisõidus üheksanda koha. Kui Lauri oma olümpiamälestusi enam jagada ei saa, siis tema meeskonnakaaslane on selleks igati valmis. “Jututund” saab teoks eraldistardi ja rahvasõidu vahepeal.

Lauri Ausi mälestusvõistlus langeb juba teist aastat järjest ajaliselt kokku motomatkajate kokkutuleku Jõgevatreff motoparaadiga, mis läbib umbes tund ja 40 minutit enne jalgrattavõistluse algust ka Luuat.

“Mõned ratturid on juba küsinud, et kas motomatkajad ka tänavu meile külla tulevad,” ütles Kaido Kriit ja lisas, et motoparaadi jälgimine on aegsasti kohale tulnud jalgratturitele justkui väike lisaelamus.

Möödunud aastal tunnustas Eestimaa spordiliit Jõud Lauri Ausi mälestussõitu kui parimat piirkondlikku spordisündmust Jõgevamaal.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus