Jalgratturid võistlesid motokrossirajal

Võisteldi umbes kilomeetrisel üsna järskude tõusude ja langustega sprindirajal. Külmavõitu, tuulist ja vihmast ilma trotsides läks kvalifikatsioonisõitudega võistlusel starti 126 võistlejat 19 klubist. Alljärgnevalt eri võistlusklasside paremad.

N-12 (2 osalejat): 1. Mariann Järvela (Kalevi Jalgrattakool, edaspidi KJK, Tallinn), 2. Liis-Grete Arro (KJK); M-12 (23 osalejat): 1. Sten Sarv (Cosmos, Tallinn), 2. Kristo Ilves (Tartu Ülikooli Spordiklubi, edaspidi TÜSK), 3. Henry Rebane (TÜSK); N-14 (3osalejat): 1. Gerda Rand (KJK), 2. Ivika Lainevee (Kona-Centrum, Jõgeva), 3. Sandra Strohm (JK Tamme, Tartu); M-14 (31 osalejat): 1. Reio Puhm (JK Tamme), 2. Gabriel Leppik (TÜSK), 3. Tõnu Arrak (SK Velo, Tartu); N-16 (4 osalejat): 1. Maarja Kuuskvere (TÜSK), 2. Lii Haabma (CFC, Tallinn), 3. Reili Põvvat (JK Tamme); M-16 (25 osalejat): 1. Silver Schultz (JK Viko, Pärnumaa), 2. Sander Maasing (Kona-Centrum), 3. Silver Ao (JK Tamme); N-18 (2 osalejat): 1. Katarina Reima (TÜSK), 2. Kristiina Reedi (CFC); M-18 (15 osalejat): 1. Rein Taaramäe (JK Viko), 2. Tanel Kangert (JK Viko), 3. Janar Jermakov (Pärnu Kalevi SK); M-35 (7 osalejat): 1. Margus Karro (Extreme Sport, Tallinn), 2. Kaupo Kuhlap (Cosmos), 3. Indrek Kelk (Viiking, Saaremaa); N-eliit (1 osaleja): 1. Sinne Sõmmer (Karksi-Nuia RK); M-eliit (13 osalejat): 1. Caspar Austa (TÜSK), 2. Priit Raudsepp (Alexela Pro Team), 3. Mihkel Reile (CFC).

Mitmekülgne võistluspaik

Siimusti rattakross sai teoks Eesti Jalgratturite Liidu ja kohalike rattaaktivistide koostöös. Võistluste peakohtuniku Kalev Raudsepa sõnul on võistlusel seljataga paari-kolmekümneaastane traditsioon. Ürituse nimi on, tõsi küll, aja jooksul muutunud.

“Väga olulisi tiitleid sellelt võistluselt võita pole võimalik, küll aga aitab see kenasti ratturite võistlushooaega pikendada. Maanteel on sügisel kehva ilma ja pimedaga juba ohtlik sõita, metsa vahel tiirutada saab aga veel küll. Seepärast sobivad ka sügisesse võistluskalendrisse paremini krossisõidud,” ütles Kalev Raudsepp.

Linnamäe krossirada peab ta väga heaks ja mitmekülgseks võistluspaigaks, millele nii Jõgeva linn kui ka vald senisest veel tähelepanu pöörata võiksid ? selle üritustega täitmise mõttes näiteks.

“Krossirajal saaks suvel ka joosta ning talvel põnevaid suusavõistlusi korraldada. Ja ka valgustatud suusaraja, mille vajadusest aastaid on kõneldud, saaks minu meelest kõige lihtsamate vahenditega tekitada just Linnamäele,” ütles Kalev Raudsepp.

Järgmine proff?

Kõneldes jalgrattaspordi kui niisuguse olukorrast Jõgevamaal ütles Raudsepp, et kuigi kinnimakstud juhendamist sel spordialal praegu ei toimu, ajab see siinkandis hästi juurdunud ja tugevate traditsioonidega ala tasapisi ikka elujõulisi nn kännuvõsusid. Näiteks poiste B-vanuseklassis on esile kerkinud üks väga perspektiivikas rattur ? 16-aastane siimustilane Sander Maasing, kes sellest sügisest asus õppima Audentese Spordikoolis, senimaani harjutas aga enam-vähem iseseisvalt.

“Kui keegi meie maakonna noorratturitest lähitulevikus profileeri võiks pürgima hakata, siis just tema,” arvas Kalev Raudsepp.

Siimusti krossisprindil tuli Sander Maasing teiseks, järgmisel päeval toimunud Ehavere sügiskrossil ning möödunud nädalavahetusel toimunud Tartu ja Otepää sügiskrossil oli ta aga oma vanuseklassi parim.

“Sandri-suguseid “mehi metsast” võib meil veelgi välja ilmuda. See, et tänapäeva noored sporti teha ei taha, on minu meelest tühi plära, vaja on ainult asjatundlikku juhendamist ja materiaalset toetust,” ütles Kalev Raudsepp.

Sellest, et jalgrattasport meil endiselt perspektiivikas ala on, võiksid tema sõnul aru saada ka omavalitsused ja firmad. Üks tubli sponsor on Jõgevamaa noorratturitel siiski juba tekkinud Kesko Agro Eesti ASi näol: Siimusti krossilgi võis näha selle firma logoga rohelistes särkides väikesi rattureid.

Mis eelpool mainitud Ehavere sügiskrossi puutub, siis selle viis läbi sama korraldustoimkond, kes Siimusti krossisprindigi ning see oli sarja “Sügis 2004” viiendaks etapiks. Ehaveres oli distants tunduvalt pikem, osavõtjaid oli sadakond ja meie maakonna esindajatest läks Sander Maasingu kõrval väga hästi veel Ivika Laineveel (Kona-Centrum), kes võitis N-14 klassis teise koha, ja Alexela Pro Teamis võistleval luualasel Priit Raudsepal, kes tuli meeste eliitklassis kolmandaks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus