Jalgrattatreener jagas näpunäiteid

Pajusi valla Pisisaare algkoolis sai lisaks teisipäevasele täiskasvanute koolitusele teoks noortele jalgratturitele mõeldud ettevõtmine, mille organiseeris  kooli liiklusring.   Neljapäeval külastas kooli jalgrattatreener Rannus Merivee, kaasas mitu jalgratast.

Rannus Merivee rääkis lastele jalgrataste korrashoiust ja kontrollis üle ka nende sõiduvahendid. Selle käigus rääkis jalgrattatreener rataste  võimalikest tehnilistest probleemidest ja jagas näpunäiteid nende hooldamiseks. Lapsevanemaid oli koolitusest aegsasti informeeritud, et ka kaugemal elavad lapsed oma rattad selleks päevaks kooli juurde tooksid

Rannus Merivee rääkis lähemalt ka jalgrattaspordist ning selle harrastamiseks tarvilikust varustusest. Muu hulgas soovitas treener kasutada maanteel liikudes turvavesti.

Pisisaare algkoolis on käimas ka jalgrattasõidu alane koolitus. Koolituse läbinud teevad sõidueksami ja sooritavad teoreetilise testi. Kui need lähevad edukalt, saavad noored jalgratturi loa. Lubade omanikuks saavad lapsed alates 10. eluaastast ehk algkooli 3.-6. klassi õpilased.  

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus