Jalgpallurid kaotasid punkte Elva duublile

Pühapäeval Põlvas Lootospargil võõrustasid Jõgeva SK Noorus 96 pallurid FC Elva teist meeskonda ning pidid leppima 3:3 viigiga. Võiskonda kuulusid väravavaht Johannes Allingu, kaitsjad Vladimir Ingver, Eigo Loorius, Priit Jõeäär, Aarne Sulg, poolkaitsjad Rainer Onopa, Eduard Lehtmets, Jaanus Allas, Mihkel Kukk ning ründajad Nikolai Roop ja Mario Tikerberi. Hiljem sekkusid vahetusest Erki Lepik ning Madis Evert.

Mäng algas jõgevlastele taaskord nutuselt. Juba teist mängu järjest lasti vastastel lüüa kiire avavärav ning jäädi juba algul tagaajaja rolli. Siiski toibuti sellest kiiresti ning hakati otsima viigiväravat. See ka leiti, kui ilusasti kombineerisid Mario Tikerberi ja Nikolai Roop, kelle kannasöödu vormistas väravaks SK Noorus 96 kapten Mihkel Kukk. Kukk viis Jõgeva ka juhtima, kui tema pikka jooksu keskväljalt keegi ei takistanud ning pealelöök umbes 25 meetrilt maandus värava ristnurgas. Seisul 2:1 oli võimalusi mõlemal meeskonnal. Kukk saatis taaskord palli teele värava ülemise nurga suunas, kuid Elva II väravavaht tegi suurepärase tõrje. Enne seda oli elvalaste kollkiiper puterdanud lihtsa palli lahti, kuid kahjuks ei õnnestunud Roobil seda väravasse saata. Poolaja lõpu poole andis kohtunik Elva II kasuks 11 meetri karistuslöögi, mida asus lööma nende kogenuim mängija Haan. Pall saadeti teele alumise parema nurga suunas, kuid selle tõrjus kindlalt tegutsenud Allingu. See oli sisuliselt ka esimese poolaja viimane elevust tekitav moment ning vaheajale mindi seisul 2:1 Jõgeva juhtides.

Teine poolaeg oli sama lahtine ja põnev mäng kui esimenegi. Mõlemal võiskonnal oli korralike võimalusi. Esimesena jõudis väravani siiski Jõgeva, kui vanameister Eduard Lehtmets saatis teele nurgalöögi, mis maandus otse väravasse – 3:1. Pärast seda oli Noorus 96 meeskonnal veel mõningaid häid võimalusi, kuid sihile ei jõutud. Jõgeva kaitseliinile valmistas peavalu omakorda FC Elva II mängija nr 9. Keskelt tulnud pika palli saanuna jooksis ta üle Jõgeva kaitseliini ning saatis palli Allingu selja taha. Ka Elva viigivärav oli küllaltki sarnane. Seisul 3:3 otsisid mõlemad võiskonnad võiduväravat – Onopa ja Sulg saatsid teele mitmeid kauglööke, Elva pikad pallid langesid õhuvõitluses enamasti jõgevlaste kaitseliini ohvriks. Teisel poolajal sai ka mängu ainsa hoiatuskaardi Rainer Onopa.

Mäng lõppeski seisuga 3:3 ning SK Noorus 96 on kogunud kahe mänguga vaid punkti. Järgmine  EMV III liiga mäng toimub sel pühapäeval Pärnus, kus kohtutakse kohaliku Vapruse III meeskonnaga.