Jalgpall kasvatab meeskonnatunnet

 

Spordiklubi Noorus-96 on üks Jõgevamaa jalgpallielu edendajaid. Loodi klubi viisteist aastat tagasi sellepärast, et jalgpalli treeningurühmad, mis varem spordikooli ning siis laste- ja noortekeskuse juures tegutsesid, jäid mõlema likvideerimise tõttu n-ö ripakile ja neile oli katusorganisatsiooni vaja. Klubi eestvedajaks on Igor Orlov. Klubi juures tegutsevad meeste, B- ja E-vanuseklassi (vastavalt 1996-1998 ja 2001-2003 sündinud) poiste ning B-vanuseklassi (1994-1997 sündinud) tüdrukute jalgpallivõistkond ühtekokku 85 mängijaga. Soojal ajal treenitakse Jõgeva linna ja aleviku staadionil, talvel spordikeskuses Virtus. Treeningute läbiviimisel on Igor Orlovile aeg-ajalt abiks Mairo Tikerberi.

E-klassi poiste võistkond tuli sel hooajal oma alagrupis kolmandaks. B-klassi poistel on oma vanuseklassi teises liigas võimalik saada teine koht, aga seda juhul, kui nad mõlemad veel mängimata mängud võidavad.

Täiskasvanute meeskond, mille liikmetest pooled tegelikult samuti noorteklassi mängijad, tuli kolmandas liigas teiseks ning pääses üleminekumängudele. Teise liigasse jõudmine oleks Jõgeva-suguse väikelinna meeskonnale, mille liikmetest paljud kaugemal tööl ning seetõttu napilt treenida saavad, suur saavutus.

Tüdrukud tegelevad Nooruses jalgpalliga rohkem enda rõõmuks. Praegu käib nendega koos trennis Jõgeva Ühisgümnaasiumis õppiv vahetusõpilane Saksamaalt Isabell Keller.

SK Noorus-96 korraldab koos teiste maakonna jalgpalliklubidega Jõgevamaa meistrivõistlusi ja sisemeistrivõistlusi eri vanuseklassidele. Samuti korraldab Noorus üle-eestilist siseturniiri noortele ja täiskasvanutele ning Jõgeva koolide vahelisi jalgpallivõistlusi. Ise turniire korraldades saadakse rohkem mänguvõimalusi ja võistluskogemusi. Eriti hea on, kui neid saadakse ka talvel.

Nimekamad Noorusest välja kasvanud mängijad on Eesti juunioride koondise väravavaht Karli Kütt, kes saanud Tartu Tammekas meistriliigas mängimise kogemuse, ning praegu Tallinna Levadias testimisel olev Eigo Loorius. Klubi põhitoetajad on Jõgeva linna- ja vallavalitsus, võistluste korraldamisel on toetust saadud ka maavalitsuselt.

Kõige rohkem kurtis treenerina tegutsev ja üksiti spordiklubi paberimajandust haldav Igor Orlov selle üle, et kusagilt pole võtta teist treenerit, sest kõik andekamad mängijad, kes selleks saada võiksid, lähevad varem või hiljem kusagilt paremat teenistust otsima. Teine mure on, et Virtus pole kummist: suure arvu eri alade treeningurühmade spordikeskusesse äramahutamine on talvel päris suur probleem.

Kui hooaeg lõpeb, peab SK Noorus-96 ära ka oma 15. sünnipäeva.

“See, kellel spordis hästi läinud, läheb tavaliselt hästi ka elus,” ütles Igor Orlov. “Spordiga tegelemine kasvatab ettevõtlikkust ning jalgpall ja teised meeskonnaalad ka meeskonnatunnet. Võin tuua palju näiteid sellest, kuidas Jõgeval koos jalgpalli või hokit mänginud mehed nüüd ühist äri ajavad. Kahju, et mitte Jõgeval, vaid enamasti Tallinnas.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus