Jakobsoni talupäeval võistlevad pirukaküpsetajad

Pühapäeval Torma vallas Vaiatus  peetava  traditsioonilise  Jakobsoni talupäeva laadal müüakse ennekõike aia- ja põllutöödega seonduvat. Esmakordselt saab teoks küpsetistekonkurss “Jakobsoni Piirak”.

<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt” lang=”ET”>Jakobsoni talupäeva korraldava Vaiatu külaseltsi juhatuse liikme Tiina Leebeni sõnul oli kolmapäevase seisuga  sündmusele registreerunud veerandsada kauplejat.

“Müüma tullakse puu- ja põõsaistikuid, lilletaimi, aiatööriistu, mitmesuguseid  käsitöötooteid ja muudki kodumaist, mis ennekõike majapidamisega seotud. Sellise toodanguga kauplejaid ootame veelgi, kuid oma tulekusoovist tasuks varem teada anda,” lisas ta.

“Tänavusel Jakobsoni talupäeval saab esmakordselt teoks küpsetistekonkurss “Jakobsoni Piirak”.  Kodus küpsetatud koogid, pirukad jne tuleb kohale tuua  ja maitsmiseks esitada pühapäeval hiljemalt kella 12-ks.  Paremad saavad auhinnad,” lubas Leeben.

“Jakobsoni talupäeval on mitmeid sponsoreid, tänu sellele on meil võimalik piletiostjate vahel  auhindu loosida,” lisas ta.

Talupäeval esinevad Torma valla isetegevuslased ja noorte jazzansambel “AbrahamŽs  Coffee” Tallinnast.  Päevajuhiks on Carl Robert Jakobsoniks kehastunud Tanel Sakrits.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus