Jahimehed kogunevad Voorele

Tuleval aastal  peetakse 13.-15. juulini Saare vallas üle-eestilist jahimeeste kokkutulekut, mille korraldavad Jõgevamaal tegutsevad jahimeeste ühendused.

Voorel teoks saava vabariikliku jahimeeste kokkutuleku põhilisteks läbiviijateks on üheksat  jahiseltskonda liitev MTÜ Jõgeva Jahimeeste Ühing koos Põltsamaa ja Kullavere jahiseltsiga. Kaasa aitab ka Saare vald.

“Suursündmuse motoks on “Juurte juurde”, mistõttu pöörame olulist tähelepanu põliste jahitraditsioonide tutvustamisele.  Plaanis on pakkuda ka vaatemängulisust,  kus oma roll peaks olema ka odadel, vibudel, tapritel jne,” rääkis Jõgeva jahimeeste ühingu esimees Mati Kepp.

“Meie kokkusaamisele on oodatud ka jahimeeste abikaasad, lapsed ja teisedki pereliikmed. Mõistagi on igati teretulnud ka jahikoerad,” lisas ta.  Üle-eestilisel jahimeeste kokkutulekul ületas osalejate arv juba viis aastat tagasi 3000 piiri, paaril viimasel korral on  see ulatunud 4500ni.

Mati Kepp rääkis eesootavast jahimeeste kokkutulekust ka Põltsamaal toimunud Jõgevamaa Koostöökoja aastalõpuseminaril.  MTÜ Airaan juhatuse liige Aita Saksing küsis, kui palju on Eestis naisjahimehi; näiteks Saksamaal on jahilkäimine naiste hulgas väga populaarne. Kepp vastas, et  jahti harrastavaid naisi on Eestis saja ringis ja mõned neist ka Jõgevamaal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus