Jahilaskur Kenert Karu alustab uut hooaega

Eeloleval nädalavahetusel teeb hooaja avastardi Eesti parim noor jahilaskur Kenert Karu, kes võistleb Leedus Vilniuses Balti Cupi esimesel etapil.


Algavaks hooajaks käis Kenert Karu koos Eesti koondisega vormi lihvimas Küprosel. „Nädal aega Larnacas toimunud laagris lasime iga päeval kaheksa seeriat, ehk siis umbes 200 lasku päevas. Vahetasin uue hooaja alguses relva ja seepärast oli laager igati vajalik,” rääkis Jõgevamaa gümnaasiumi 10. klassis õppiv Karu.

„Loodan, et uus hooaeg tuleb eelmisest parem, tööd on selle nimel tehtud. Eks Vilniuse võistlus peab vormist esimese ettekujutuse andma.”

Eelseisev võistluskalender on Kenert Karul tihe. Maikuu esimesel nädalavahetusel toimub esimene võistlus Eestis. Kuu lõpus on Lahtis kavas Polar GP võistlus ja samas vaimus edasi. Hooaja tähtsaim jõuproov Kenerti jaoks on juulikuus Saksamaal toimuv juunioride MM-võistlus.

„Loodan seal kindlasti kaasa teha. Vaja on hakata mõõtu võtma ka maailma paremikuga. Kuna saan veel neli hooaega võistelda juunioride klassis, siis on aega harjumiseks,” selgitas Karu.

Senimaani on ta ennast jaganud peamiselt kahe ala, jalgpalli ja jahilaskmise vahel. „Need alad üksteist ei sega, pigem täiendavad. Talvisel hooajal on põhirõhk jalgpallil, mis on heaks füüsiliseks ettevalmistuseks jahilaskmisele. Kevadest tõuseb esikohale aga laskmine.”

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus