JAEKi uueks juhatuse liikmeks valiti Maimu Kelder

Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskus otsis jaanuaris uut juhatuse liiget, sest endine juhataja Marve Millend loobus juhatajatööst tervislikel põhjustel. Läinud reedel tuli värskelt valitud juhatuse liige uue tööpaigaga tutvuma.


Seni Põltsamaa vallas finantsanalüütikuna töötanud Maimu Kelder oli juhataja kabinetti sisenedes rõõmus ja tahtmist täis. „Kuna konkurss oli välja kuulutatud, tundus kõik väga põnev. Töötasin 2003. aastast Põltsamaa linnavalitsuses majandusnõunikuna, kus tegelesin praktiliselt kõikide valdkondadega. Praeguses olukorras, kus on toimunud haldusreform, on oluline kõigi omavalitsuste koostöö,“ sõnas Kelder.

Oluliseks koostöö

Uue juhataja kinnitusel ongi oluline paika panna, millised on kolme omavalitsuse koostöö punktid ja mida saab JAEK teha selleks, et kõigil kolmel hästi läheks, kuidas Jõgevamaal hästi läheks ja kuidas maakond tervikuna kaardil hästi välja paistaks. „Et siin oleks palju töökohti ja tuleks juurdegi, oluline on töö noortega, nende ettevõtlikkus ning muidugi turismimajandus,“ loetles Kelder enda jaoks tähtsaid teemasid.

Esmalt kavatseb värske juhataja kohtuda töötajatega ja kuulata ära, millisena nad tulevikku näevad ja milliseid ülesandeid endale püstitavad, et täita maakondliku arenguorganisatsiooni ülesandeid.

„Aeg on keeruline ja ega vist keegi ei kujuta hästi ette, kuidas organisatsioon tööle saada nii, et kõik oleks kokku lõimitud ja esindada Jõgevamaa huve ka riigi tasandil, et head mõtted jõuaks ministeeriumitesse,“ sõnas Kelder.

Värske juhatuse liikme hinnangul tuleks hinnata kõigi kolme omavalitsuse eripalgelisust. „Minu meelest on Jõgevamaa hästi rikas ja mitmekesine. Näiteks Põltsamaa ja Mustvee vallal on ühisprojekt Elva vallaga, kus püütakse leida parimat mudelit tugispetsialistide tööks haridussüsteemis,“ selgitas Maimu Kelder.

Et koostöö võiks toimuda ka Tartuga, peab ta positiivseks. „Tartu piirkond on see, millega tuleb Jõgevamaal koostööd teha, sest paratamatult tõmbume Tartu poole, see on meie üks suuremaid tõmbekeskusi,“ nentis Kelder.

Uus nõukogu esimees

Lisaks värskele juhatuse liikmele on JAEKis uus ka nõukogu esimees. Kui varem täitis esimehe rolli Mustvee vallavanem Jüri Morozov, siis pärast umbusalduse jõustumist on uues ametipostis Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus.

„Kui tuli teade, et Jüri Morozov vallavanema kohalt lahkub, siis tuli valida uus nõukogu esimees. Nõukogu koosolekul tehti mulle ettepanek asuda sellele kohale, millega ka nõustusin. Kuna mu tänane töökoht asub linnas, siis olles JAEK kontorile lähemal, ja mul on võimalik nõukogu esimehena rohkem panustada,“ selgitas Meitus.

Tema sõnul räägib värske juhatuse liikme kasuks suur kogemus just omavalitsuse töös. „Ma usun, et ta suudab kõik „kolm torni“ ehk valda rohkem kokku siduda ja tal on selleks olemas nii aeg kui ka kogemused,“ sõnas Meitus.

Ka värske nõukogu esimees kinnitas, et koostöö Tartu suunas jätkub. „Me ei hakka kindlasti maakonda lõhkuma, aga tahame pakkuda teenuseid laiemalt kui vaid maakonnas. Üks võimalus on kindlasti Tartuga koostööd teha paljudes valdkondades. Esimene kohtumine oli Tartu omavalitsusjuhtidega ära ja sealt jäi kõlama, et meie partner võiks olla ka Viljandi maakond,“ rääkis Meitus, lisades, et meie maakond võiks hakata pakkuma rohkem ideid ja olla see läbi ka juhtrollis.

Kokku kandideeris JAEKi juhatuse liikme kohale 11 inimest, kellest neli vastasid kõikidele esitatud nõuetele. „Kolm kutsusime vestlusele ning kaks jäi lõpuks sõelale,“ rääkis Meitus valimisprotsessist.

„JAEKil läheb täna hästi. Kõik, kes siin täna töötavad, kujundavadki terve organisatsiooni. Võin öelda, et nii palju kui mina näen, siis on kõik pühendunud ja seda on ka maakonnas märgata,“ kiitis Meitus.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus