Jäätmeveo tellinu sai üllatuskingituse

?Jäätmeveoleping Jõgeva Elamuga sai sõlmitud alles novembri lõpus, nii et ei oska selle toimimist veel kiita ega laita, aga kinkekaardi üle on hea meel muidugi,? ütles Ivo Helm. ?Meil oligi just plaanis uus elektripliit hankida. Käisin juba KSK Kaubakeskuses vaatamas ja silma hakkas üks 7900-kroonine, mis nii mõõtude kui kvaliteedi poolest sobib.?

Tänu võidetud kinkekaardile tuleb perekond Helmil endal selle eest nüüd ainult 900 krooni välja käia.

Jõgeva Elamuga jäätmeveolepingu sõlmimise tingis asjaolu, et suur metallprügikast, mida Helmide pere senini kasutas, läbi roostetas. Uus plastkast osteti Jõgeva Elamust ja siis juba koos tühjendusteenusega.

?Ega meil jäätmeid just palju teki,? ütles Ivo Helm. ?Paberiprahi põletame ahjus, toidujäätmed lähevad kassile, koerale ja kanadele ning muu biolagunev kraam komposteerimisele. See vähene, mis prügikasti koguneb, sai senini ise prügilasse viidud. Nüüd pole seda enam teha vaja.?

Loosimisel oli Ivo Helmil 26 konkurenti: oktoobris ja novembris, täpsemalt 10. oktoobrist 30. novembrini (just sellised daatumid olid loosimisel piirideks seatud) sõlmis Jõgeva Elamuga jäätmeveolepingu 27 klienti Jõgevamaa eri paikadest. Koos KSK kinkekaardi loosimisega viidi esmaspäeval aga läbi veel teinegi loosimine: Jõgeva Elamu poolt klientide hulgas korraldatud küsitlusele vastanute vahel loositi välja kümme firma sümboolikaga kruusi. Nende omanikeks said Toomas Väinsalu, Raimo Kase, Ingrid Päll, Malle Mägi ja Eva Kuli, Linnumetsa 2, Aamisepa 4 ja Vaimastvere 3 korteriühistu ning Jõgeva maavalitsus ja AS Woodwell.

?Varasematel aastatel oleme küsitlenud meie valitsetavate Jõgeva linna elamute korteriomanikke, seekord aga saatsime küsimustikud ligemale kolmesajale meie jäätmeveo, sanitaartehnilise ja muu teenuse tarbijale, keda leidub kogu Jõgevamaal,? ütles ASi Jõgeva Elamu jurist Merike Valgmäe. ?Vastuseid tuli kahjuks suhteliselt vähe ja vastajad olid enamasti meie teenustega rahul. Kas see tähendab seda, et rahulolijad ongi ülekaalus, või seda, et rahulolematud ei vaevunud vastama, on raske öelda.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus