Jaanipidusid peetakse mitmel päeval ja igale maitsele

    

Võhmas osaühingus Eesti Valgus valmivad meetripikkused kaunistatud küünlad, milledel on kujutatud kolmekümne Eesti linna arhitektuuri, elulaadi ja sümboolikat. Jõgeva ja Mustvee teemalised küünlad on juba valmis, Põltsamaa küünla tegemisega on alustatud.

Jõgeva vallas on suurimaks peoks kindlasti Kassinurme Jaaniöö, mida reklaamitakse kui Jõgeva valla ja linna ühist jaanikut. Rohkete esinejatega, veidi muinasajahõnguline jaanipidu meelitab kohale erinevas vanuses publikut. Üles astuvad tantsurühmad, puhkpilliorkester Taanist. Kooliteater Liblikapüüdja lavastab Koidu ning Hämariku kohtumise. Kassinurme jaanipeole jätkub müstilisust küllaga. Keskööl toimub Jõgevahe Pere eestvedamisel hiies loitsimine. Õige jaanipidu ei saa mingit moodi läbi pillimeesteta ja Kassinurmes mängib tantsuks ansambel Pankrot. Jõgeva ja Kassinurme vahet sõidab poole kaheksast kuni kella üheni öösel buss.

Palamusel algab jaanipäeva tähistamine juba laupäeva päeval kell üks,  kui laululaval esineb sama puhkpilliorkester Taanist, kes õhtul ka Kassinurmes üles astub. Kell kaks algab pargis traditsiooniline rammumeeste võistlus Tõnisson 2008. Õhtul kell kaheksa läheb lahti õige jaanipidu. Esineb ansambel Visiit ja muusikat nii noorematele kui ka vanematele mängib DJ Rein Karu. 

Spordisõpradele pidu Puurmanis

Pärast pühapäevast veerandfinaalkohtumist tuleb jalgpalli EM-i mängudele väike vahe. Futboliitikutel, kes jaanilaupäeva õhtul lõkke ümber tantsimise asemele  pigem jalgpalli vaataksid, on võimalus seda spordiala nautida ka esmaspäeval ehk võidupühal.  Nimelt toimub Puurmanis kaks põnevat vastasseisu: neiud versus naised, kohtumine algab kell üks päeval, ning poissmehed versus naisemehed, matš algab tund aega hiljem. Sama päeva õhtul kell kaheksa algab jaanipidu Puurmani laululaval, kus korraldatakse mitmeid võistlusi ja sportmänge igas vanuses pidulistele. Kell kümme süüdatakse jaanilõke ning esineb populaarne bänd PS Troika.

Põltsamaa vallas toimub teadaolevat kaks suuremat jaanikut: üks neist Eskus ja teine Adaveres. Voorel alustatakse peo pidamist kell seitse õhtul sportlike mängudega, mis on mõeldud nii noortele kui ka vanematele inimestele. Välja on pandud ka toredad auhinnad. Õigeks peoks läheb kell kaheksa õhtul. Tantsuks mängib ansambel Brunoga. 

Palal selgitatakse välja parim küla

Tabiveres algab jaaniõhtu mõisa pargis juba kell kuus. Pool kaheksa toimub vallamuuseumi ees rahvalik kontsert ning süüdatakse võidutuli. Kell kaheksa alustab mõisa pargis esinemist ansambel Lehmakommionud, kelle muusika saatel on võimalik trallida poole ööni. Jaanipidu peetakse ka Maarja-Magdaleenas, kus rahvast tantsitab Matibänd.

 Palal toimub aga kell kuus õhtul külade omavaheline mõõduvõtt. Katsutakse jõudu mitmetes jõu- ja osavusaladel,  selgitatakse välja ka konkursi Kaunis Kodu 2008 võitjad ning õhtul mängib tantsuks C-Duur ning plaate keerutab DJ Imre Mihhailov.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus