Jaanipäevaks selget meelt!

Mõnus suvine olemine ja hingetõmbepaus tagavad südamerahu ja hea äraolemise juhul, kui jaanipäeva tähistama asudes teete kindlaks selle, kas hiljem on vaja rooli istuda. Kui on vaja, siis meenutan seda, mida igal aastal korduvalt räägitakse ? seltskonnas peab olema usaldusväärne kaaslane, kes veedab selle õhtu mööda alkoholivabalt. Enne autosse istumist tasub kindlasti veenduda selles, et juht on kaine ja toimetab oma kaasreisijad turvaliselt ja tervelt koju.

Lapsevanematele panen südamele, et on teada-tuntud fakt, et jaanipäeval jääb politseile vahele rohkelt alkoholi tarbinud alaealisi. Ei ole harvad juhud, kus neid tuleb ka kainenema toimetada. Tundke oma laste tegemiste vastu huvi ja olge kursis sellega, kus ja kellega teie noored seda peaaegu olematut ööd veedavad. Kindlasti ei tohiks alaealiste seltskonda kuuluda alkohol ja tubakas.

Veelkord rõhun koostööle kodanikega. Suur abi on politseile olnud nendest inimestest, kes teavitavad roolijoodikutest ja kihutajatest. Et selline risk on suurem just jaanipäeva (ja ka teiste suuremate ürituste) puhul, siis ootab politsei teateid nende isikute kohta, kelle sõidustiil tundub kahtlane. Karistused joobes juhtimise eest on suured, moraalne kahju võib aga olla korvamatu.

Seega soovin jaanipäevapidustuste möödasaatmiseks kainet mõistust ja selget meelt! Ärge jätke oma sõpru ja vara hooletusse.

Sergei Vesnuhov,
Jõgeva konstaablijaoskonna konstaabel

blog comments powered by Disqus