Jaanipäev Jõgevamaal möödus suuremate vahejuhtumiteta


Võrreldes igapäevatööga, on jaanipäev alati politseile pisut töörohkem. Jaanipidustused said alguse juba 22. juunil, kui mitmel pool tehti jaanituld. Politsei poolt oli väljas tavapärasest rohkem patrulle, kes külastasid jaanitulesid üle maakonna.

Põhitähelepanu pöörati alkoholijoobes sõidukijuhtidele ja alaealistele. Ajavahemikul  23.-27. juuni tabati kokku 26 alkoholi tarbinud alaealist, kellest 11 olid nooremad kui 16 aastat. Nimetatud ajavahemikul kontrolliti Jõgeva maakonnas kokku 301 sõidukijuhti, neist viis olid joobes või alkoholi tarvitanud. Nendest nelja isiku suhtes alustati kriminaalmenetlust. Ühel naaberriigi kodanikul oli sõidukis ka koer. Et kodanik paigutati kainenema, tuli järgmise hommikuni luua normaalsed elutingimused ka koerale: talle anti süüa ja juua ja temaga käidi jalutamas.

 Jaanilaupäeval kella poole kümne paiku õhtul sai neli inimest viga kahe auto kokkupõrkes, kuid õnneks võidi kõik pärast esmaabi andmist kodusele ravile lubada.
Jaanilaupäeva hommikul kell 7.50 ajal ei tulnud Jõgeva-Põltsamaa teel  sõidukiga toime Audi A3 juht, kes sõitis T- kujulisel ristmikul sõiduteelt välja vastu liiklusmärke. Keegi viga ei saanud, sõidukijuht oli tarvitanud alkoholi.
Jaanipäeval kella kümne paiku hommikul sõitis kiivrita ja alkoholijoobes rollerijuht teelt välja ning sai vigastada.

Kokku tuvastati Jõgeva maakonnas 22-27. juunini 75 õigusrikkumist, neist 34 liikluseeskirjade rikkujat.
Teatati ka mõnest omavahelisest “poksimisest”, milles inimesed väidetavalt viga said. Üldjuhul lahkuti siiski enne politsei saabumist või lepiti ära ja avaldust ei soovitud teha.
Üldiselt võib pühadeajaga rahule jääda, sest väga tõsiste tagajärgedega juhtumeid ei olnud.
Jõgeva politsei tänab kõiki inimesi, kes informeerisid meid oma tähelepanekutest ja  aitasid  oma eeskujuliku käitumise ning kohase märkusega ära hoida tõsisemad õigusrikkumised.


KAJAR PENT,
Jõgeva politseijaoskonna patrullteenistuse vanemliikluspolitseinik

blog comments powered by Disqus