Jaaninädalal tabati Jõgevamaal 70 kiiruseületajat

Möödunud nädalal, mil kogu Eesti suvist pööripäeva nautis, olid politseinikel käed-jalad tööd täis. Õnneks kulges ajavahemik 19.–29. juuni siiski maakonnas kannatanuteta.


Nii jäi Jõgevamaa puutumata uppumis- ja liiklussurmadest. „Liiklusõnnetusi oli, kuid neid, kus väga tõsiseid vigastusi oleks, ei olnud. Aga liikluses tööd jagus,“ sõnas Jõgeva piirkonnapolitseinik Steven Kaio (pildil).
Jaaninädalal kõrvaldati liiklusest 24 juhti, kellest 9 olid juhtimisõiguseta, kusjuures kahel juhul oli tegemist korduva rikkumisega ning tegude üle oli neil vaja järele mõelda arestimajas. Seitsmel juhul oli rikkumine esimest korda. „Joobes juhte oli ka, neid oli kokku 15,“ tõdes Kaio.
Suurel puhumisreidil 25. juunil pidi teekonna politseibussis lõpetama kolm joobes juhti, kellest kõik olid kutselised autojuhid. „Üks oli suure reka juht, teised kaks kaubikujuhid. Kahju, kui inimesed piiri ei tunneta. Eriti kutselised autojuhid, kelle töö ongi rooli keeramine, peaksid seda piiri väga arvestama,“ sõnas Kaio.
Aina rohkem valmistab muret aga liiga raske jalaga autojuhtide hulk teedel. Nii tabati jaaninädalal lausa 70 kiiruseületajat. „Üheksal juhul ületati kiirust 41–60 km/h ja ühel juhul üle 60 km/h. Kiirused aina kasvavad, aga sellega ei panda ohtu mitte ainult ennast, vaid ka teisi liiklejaid,“ ütles piirkonnapolitseinik.
Õnneks jäid aga suuremad avaliku korra rikkumised olemata. Põhjuseks ilmselt tõsiasi, et sel aastal jäid suuremad peod lihtsalt ära. „Avalikus kohas tuvastati kaks väärtegu, mõlemal juhul oli tegemist alkoholi tarvitamisega avalikus kohas. Samas alustati kolm kriminaalmenetlust kehalise väärkohtlemise kohta. Kõik ei ole seotud jaanipäevaga, oli ka lähisuhtevägivalda või omavahelist arveteklaarimist,“ nentis Steven Kaio.
Nii ei jäänud lähisuhtevägivallajuhtumid kahjuks olemata. „Politseile anti teada kaheksast juhtumist, mis olid alkoholist tingitud,“ pidi Kaio tõdema.
KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus