Jaanikuul sündis 19 poissi ja 16 tüdrukut

Põltsamaa vallas registreeriti üheksa ja Põltsamaa linnas viis, Jõgeval neli, Tabivere, Saare ja Jõgeva vallas ning Mustvees kolm, Torma ja Palamuse vallas kaks ning Pala vallas üks sünd. Kasepää, Pajusi ja Puurmani vallavalitsusel polnud 

sünnitunnistuste andmiseks seekord põhjust. Juunis olid populaarsemad lastele pandud nimed Markus, Marleen ja Kätriin; jaanikuul sündisid ka Jaan, Kaspar Jaan, Jan, Jaana ja Janne. 17 last olid peres esimesed, 12 teised, kolm kolmandad ja kaks neljandad lapsed ning Põltsamaa vallas sündinud Ingeli oli ema viies laps.

Jõgeva maavalitsuse rahvastikutoimingute talitusele oli läinud kuu erandlik seepoolest, et siin registreeriti kaheksa abielu ja vaid neli lahutust. Paraku on olnud abiellujaid tänavu seitsme paari võrra vähem kui oma abielu lahutada soovijaid. Esimese poolaastaga langes maakonna rahvastiku loomulik iive 102 inimese võrra miinusesse (mullu 60, tunamullu 128). Mõne inimese võrra on jäänud iive plussi vaid Põltsamaa linnas, Palamuse ja Saare vallas.

Mais koostati Jõgeva maakonnas 28 sünni- ja 49 surmaakti, mullu juunis vastavalt 36 ja 30. Tänavu juunis sündis Eestis 1306 ja suri 1519 inimest. Seitsmes maakonnas registreeriti vähem sünde kui Jõgevamaal.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus