Jaanikardil sõitsid endised ja praegused vormeliässad

Möödunud laupäeval peeti Kuningamäe kardirajal 27. Saduküla Jaanikardi võistlus, kus võistlesid selle ala veteranid, kelle hulgas NSVL meistersportlased ning praegu vormelimaailmas endale  nime tegevad sõitjad.

 

Saduküla Jaanikardi veteranide võistlus sai kakskümmend seitse aastat tagasi alguse küla teedelt. Juba toona oli võistlus sedavõrd kaasahaarav, et ümberkaudne rahvas jättis selleks ajaks kõik muud toimetused.

“Üks naisterahvas ütles, et jäta võistluste pärast või lehm lüpsmata, nii põnev on,” meenutas Saduküla kardiklubi juht Peeter Kallasmaa.

Veteranide kardivõistlus pole tänaseni oma populaarsust kaotanud ja Kuningamäe raja äärde oli kogunenud üsna palju publikut. Ka startijate nimekiri oli pehmelt öeldes aukartust äratav. Hobikartide võistluses startisid näiteks NSVL meistersportlased Toomas Kallasmaa, Margus Leotoots ja Jaan Jürgens. 

Kalaus jäi kodurajal napilt võidust ilma

Noorte veteranide hulgas oli stardis Vormel Renault 3.5 sarjas sõitev Sten Pentus, kes püüab visalt Vormel-1 alamsarjas häid kohti. Erinevalt kaasmaalasest Kevin Korjusest, kes on Pentusega samas sarjas sõites juba kaks etappi võitnud, pole Pentus veel etapivõiduni jõudnud. Võidust jäi Pentus paljude pealtvaatajate hämmastuseks ilma ka laupäevasel Jaanikardil.   Hobikardiga kihutanud Pentus pidi finaalis  leppima kolmanda kohaga.

Kõige põnevam võistlus oli vaieldamatult vabaklassis. Saduküla kardiklubi sõitja Marko Kalaus püüdis kõigest väest kodurajal esikohta endale napsata, selle nimel oli nii enda kui ka masinaga juba aastajagu tööd tehtud. Siiski ei suutnud ta stardist kuigi edukalt minema saada ja võidu võttis hoopis Indrek Teppan. 

Veteranidel revanšivõimalus juba augustis

Kõige võimsamate masinate ehk Vormel-C klassis oli stardis vaid kaks sõitjat — Romet Kors ja Kaido Reinaste. Samas järjestuses ületasidki mehed finišijoone. Kuigi võistlustules oli vaid kaks sõitjat, pakkusid võimsad masinad ja vormelistiilis paigaltstart pealtvaatajatele palju põnevust ning ilusat vaatemängu.

Järgmised võistlused Kuningamäel peetakse juba sel nädalavahetusel, kui siin sõidavad Eesti meistritiitlile pürgijad.  Juba augustis kogunevad aga kardiveteranid taas Kuningamäele, et osaleda Väino Allipere mälestusvõistlustel. 

Noored veteranid hobikartidel

 1. Madis Laiv

 2. Casper Eriksson

 3. Sten Pentus

Veteranid hobikartidel

 1. Margus Leotoots

 2. Toomas Kallasmaa

 3. Toomas Vabamäe

Veteranide vabaklass

 1. Indrek Teppan

 2. Marko Kalaus

 3. Taavi Kors

Vormel-C klass

 1. Romet Kors

 2. Kaido Reinaste

Sojuz klass

 1. Taavi Kors

 2. Fred Kesa

 3. Tõnu Aava

Parimad klubid

 1. Heveko Racing Team

 2. KSK Saduküla

 3. Paide Kart

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus