Jaanikardil kihutas rekordarv sportlasi

Esimesed Jaanikardid toimusid Saduküla aleviku vahelistel teedel. Seekordne võistlus oli arvult kahekümne esimene. Võidukihutamise avasõnad laususid peakorraldaja ja peakohtunik Peeter Kallasmaa ning Eesti Kardiliidu peasekretär Märt Elbre. Jaanipäevaeelsele võidusõidule olid saabunud spordimehed Eestist, Soomest ja Lätist. Rajal heisati ka nende riikide lipud.

Võitjad pikkade peretraditsioonidega sõitjad

Masinaklassis Micro pürgisid esikohale kõige nooremad võidusõitjad. Esikoha pälvis Tristan Viidas klubist Vihur Team.

?Tristani huvi kardispordi vastu algas päris omalaadselt. Egiptuse turismireisil nägi ta hobikarte ja see tekitaski huvi kardispordi vastu. Eestis hakkas poiss treenima Micro kartautoga ja sai juba esimesel võistlusel kolmanda koha,? rääkis Tristani isa, kes ise on kuuekordne Eesti meister motokrossis ja meeskondlik NSVL meister.

Tristani vanaisa Rein Viidas kuulus aga seitse aastat NSVL koondisse motospordi jäärajaja söerajasõidus. Emapoolne vanaisa Jüri Tiido võitis aga 26 korda Eesti meistri tiitli maadluses.

Teiseks tuli masinaklassis Micro Conrad Hildebrand, kolmandaks Enri Sildveer.

Vihm sõitjaid ei seganud

Masinaklassis Cadett jõudis esimesena fini?isse Harli Õun, kes on samuti Vihur Teami kardipoiss.

?Kardiga hakkasin sõitma sõprade eeskujul. Olen võistelnud ka Aravete ja Rapla kardirajal. Kuningamäe kardiraja katet pean aga kõige paremaks,? rääkis Harli Õun.

Paremuselt teine oli Cadettidel sõitjatest Sten Suigusaar; kolmas Fred Joonas Alliksaar.

Rotax Max Junior kartidel osutus kiiremaks omaaegse kuulsa kardisõitja Väino Allipere tütrepoeg Ranno Kallas. ?Poolfinaalis sai esikoha Kenneth Hildebrand, kellega me oleme mitmetel võistlustel riaalid olnud. Finaalis hakkas aga minu masin paremini käima ja võitsingi. Vihm sõitu ei seganud. Vihma võinuks veelgi rohkem sadada, sest keerulistes ilmastikuoludes selgub, kui osav võistleja keegi on. ?

Ranno ema Merle Kallas märkis, et poja võidule aitas kaasa õigesti valitud taktika.

Teise koha sai masinaklassis Rotax Max Junior Kenneth Hildebrand ja kolmanda koha Hendrik Pakosta.

Masinaklassis Rotax Max osutus võidumeheks Hanno Rajamets ?Sõidu algul oli vaja natuke pingutada, kuid võit tuli küllalt kergelt,? ütles Vihur Teami sportlane ja ühtlasi selle klubi treener Hanno Rajamets. Tema sõnul on nende klubis 24 võidusõitjat.

Paremuselt teine oli Rotax Max kartautodel Raivo Tamm ning kolmas Marten Kaskmann.

Masinaklassis Yamaha kuulusid esikolmikusse Martin Täht, Karel Vergi ja Martin Laur. Raketkartautodel tuli võitjaks Kevin Korjus, kellele järgnesid Johhannes Moor ja Dainis Safonovs.

Võitjaid autasustasid Peeter Kallasmaa ning Eesti Kardiliidu peasekretär Märt Elbre. Pärast autasustamistseremooniat korraldati ka hobikartide võistlus, mille võitis Taavi Toobal. Teise koha sai Veiko Pedosk, kolmanda Gert Kuulbas.

Jaanikardi tehnilise komisjoni ülem Veiko Pedosk ütles sportlaste kiituseks, et masinaid on hakatud järjest paremini korras hoidma ning võistlusdistsipliin on paranenud.

Võistluste peasekretärina töötas juba teist korda Saduküla neiu Merle Niglas, kes õpib Tartu Ülikoolis farmaatsiat. ?Mul oli vastutusrikas, kuid huvitav töö,? lausus Merle. Järgmine kord kihutavad kardid Kuningamäel 9. juulil, kui toimuvad Põltsamaa Karikavõistlused.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus