Jaan Poska ristimiskiriku juures korraldatakse talgud

Projekti Teeme Ära raames toimuvad ka tänavu talgud Laiuseväljal asuva Eesti Apostlik-Õigeusu kiriku ümbruse korrastamiseks. Kirik on tuntuks saanud tulevase riigimehe ja Tartu rahu läbirääkimiste Eesti delegatsiooni juhi Jaan Poska (1866-1920) ristimiskirikuna ja asub tema sünnimaja lähistel.

Talgujuht Anne Räpp ütles, et talgud korraldatakse Laiusevälja pühakoja juures juba viiendat korda. „Mõned kuud tagasi viisid Vaido Laurimäe, Juss Maureri ja Ain Viigi juhitavad Jõgeva valla firmad läbi kirikutorni konserveerimistööd. Seoses sellega on meil võimalused ja vajadused teha rohkem tööd. Ala, kus töötasid masinad, tuleks planeerida,  liiv laiali ajada, suured kivid kokku veeretada. Küllap ootab ees teisigi töid.”

Talgujuht lisas, et talgulistel palutakse kaasa võtta reha, töökindad, piknikukorv  ja mõistagi reibas töömeeleolu. „Vaimutoiduks on teadmised aja- ja kultuuriloolisest paigast,” märkis ta.

Põhjalikud teadmised Laiuseväljal asuvast kirikust on endisel Tartu ülikooli inglise keele õppejõul ja usutegelasel Georg Allikul, kes ka ise talgutel kaasa lööb.

„Väga hea, et Jõgeva vallas asuvat ajaloolist ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga seotud paika väärtustatakse. Objekti põhjalikum kordasaamine eeldaks aktivisti, kes ajaajamist pidevalt juhiks.  Pühakoja lagunenud saaliosa taastamiseks on tehtud kirikule ka pakkumine,” rääkis Allik.

„Igati teretulnud on kiriku ümbruse kordategemine talgute korras. Ka torni konserveerimise ajal lõid kaasa mitmed ümberkaudsed elanikud,” lisas Nordic Log Expert OÜ juhataja Vaido Laurimäe.

Talgud Poska kiriku juures toimuvad pühapäeval, 6. mail. Täpsem info teemeara.ee.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus