Jaan Halliste ostis Ponte Õmbluse Berendseni kontsernilt välja

Eskus tegutseva Ponte Õmbluse juht Jaan Halliste ostis märtsi alguses seni Berendseni kontserni kuulunud firma skandinaavlastelt välja ning jätkab tööd seniste partneritega.

Tehingu maksumust osapooled vastavalt omavahelisele kokkuleppele ei avalikusta. Skandinaavia kontserni osana jätkates tulnuks Hallistel Eskus kõigepealt osa töötajaid koondada, majanduslanguse süvenedes ilmselt ettevõtte uksed kinni panna.

Kõrge professionaalsus ja paindlikkus

„Kõige lihtsam oleks minna kuhugi palgatööle, kuid praegusel ajal pole kerge seda leida. Praegu on kõige lihtsam ise endale tööd anda,” tõdes ettevõtte juht.

Halliste sõnul on enamik ettevõtte 22 töötajast staažiga 5-10 aastat, mõned on koos temaga töötanud siin juba 15 aastat.

„Kui olen selle valdkonna valinud, siis miks ma ei peaks jätkama,” ütles Halliste, kes loodab, et kõrge professionaalsusega ja väga korralikku tööd teha suutvale väikeettevõttele jätkub majanduslanguse kiuste tööd. Tema sõnul jätkab Ponte Õmblus kvaliteetsete allhanketöödega.  „Väikefirmana saame olla  paindlikud,” kinnitas ta.

Halliste ei eitanud, et tõenäoliselt tuleb osadel inimestel jätkata ka väiksema palga ja lühema tööajaga.

Tekstiili- ja rõivatööstuses töötavad paljud praegu osalise tööajaga, Ponte on suutnud  seni oma inimesi tööga kindlustada, töötajad olid kodus ainult jõulude ja uue aasta vahel. N-ö jõulupuhkus on Põhjamaades väga levinud.

Koostöö Soome kaitseministeeriumiga

Esku firma Ponte Õmblus OÜ koostööpartner Valgevenes on valmistanud Soome kaitseväe vormid. Tellijaks oli Soome kaitseministeerium, Ponte Õmbluse eelmine omanik on võitnud kolm pakkumist. Halliste ei välista Soome kaitseministeeriumiga koostöö jätkumist.

Ponte Õmblus tegutses Valgevene turul alates 2004. aastast. Eesti tingimustes oli suuremaid tellimusi võimatu täita, sellepärast oli ettevõte sunnitud minema Valgevene turule. Pakkematerjali, kangaste ning õmblusmaterjalidega varustas Valgevene firmat Ponte Õmblus.

Hooajati, nii sügisel kui ka kevadel, töötas Eestis Ponte Õmbluse alltöövõtjatena umbes 60 töötajat Ida-Virumaal. Väga palju alltöövõttu tegi neile ka Jõgeva firma Nordlanden OÜ.

Ponte Õmblus sai alguse 1994. aastal tuntud Eesti suurtootja AG allettevõttena. Heiti Allmäe ja Olar Goffman võtsid Ponte oma hõlma alla. Eskus alustati AG-le töörõivaste tootmisega. 1995. aastal vahetas firma omanikku, kuuludes Soome ettevõtjale, hiljem aga Berendseni kontserni. Berendsenil oli Eestis kolm ettevõtet, lisaks Esku firmale üks Kiviõlis ja üks Nõos.

Ponte Õmbluses on 22 töötajat, neist õmblejaid 15, töö käib ühes vahetuses. Ettevõtte 2008. aasta käive oli 14 miljonit krooni ja kasum 305 000 krooni.

Uus teenus

2005. aastast pakkus Ponte Õmblus töörõivaste renti koos pesuteenusega. Müügiga pole eriti palju tegeldud, sest teenust ostab PKC Grupi elektroonikatööstused Haapsalus ja Keilas. Kõiki selle ettevõtte töötajaid riietab Ponte Õmblus. Iga nädal korjatakse mustad tööriided ettevõtetest kokku ning viiakse puhtad asemele. Riideid pestakse ning pakitakse endise Esku söökla ruumides.

Et tööriiete rentimisel ja pesemisel on perspektiivi, on firma valmis võtma vastu uusi tellimusi nii rendi- kui  ja hoolduseeenuse osutamiseks.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus